banner686

KUMLUCA DEVLET HASTANESİ’NDE MAMOGRAFİ CİHAZI HİZMETE GİRDİ.

En son hizmete giren Mamografi Cihazı ile tıbbi hizmetler alanında kendini yenileyen Kumluca Devlet Hastanesi modern bir teşhis cihazına daha kavuşmuştur.

KUMLUCA DEVLET HASTANESİ’NDE MAMOGRAFİ CİHAZI HİZMETE GİRDİ.
banner603
  Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Uz.Dr. Ayşegül ALKAN yaptığı açıklamada; “Kumluca ilçemize kazandırılan Mamografi cihazı, Memenin filmini çeken özel bir cihaz olup, Meme kanserinin teşhisindeki en etkin görüntüleme yöntemlerinden biridir.” dedi.

 “Son iki yıl içerisinde yaptığımız yatırımlar ile hastane radyoloji ünitesine Dijital Röntgen Sistemi (DDR), CR Sistemi, C Kollu Skopi Cihazı, Tomografi (BT), Emar (MR) Sistemlerini kurduk. Hastalarımız röntgen sonucunu beklemeden hekimlerimizin önüne görüntülerinin düştüğü PACS sistemini hastanemizde kullanmaya başladık. Hastanemizde röntgen filmini kalırdık. Bu sayede hastalarımıza zaman kaybı yaşatmadan daha hızlı ve kaliteli bir sağlık hizmeti verilmeye başlanmıştır. Hastanemiz radyoloji birimine ihtiyaç olan bu cihazları kazandırmanın ve Kumluca halkına hizmete sunmanın mutluluğu içindeyiz.” dedi.

 
Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2015, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner697

banner695

banner696

banner698