banner686

KUMLUCA KARNE TÖRENİ‏

Kumluca’da yarı yıl tatili dolayısıyla karne töreni düzenlendi

KUMLUCA KARNE TÖRENİ‏
banner603
HABERİN GALERİSİ
KUMLUCA KARNE TÖRENİ‏

KUMLUCA KARNE TÖRENİ‏


Kumluca’da okulların yarıyıl tatiline girmeleri dolayısıyla, Kasapçayırı İlk-Ortaokulunda karne töreni düzenlendi

2014-2015 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi dolayısıyla Kumluca’da Kasapçayırı İlk-Ortaokulunda tören gerçekleştirildi.

Karne törenine Kumluca Kaymakamı Canan Hançer Baştürk, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, AK Parti ilçe Başkanı Arif Yavuzer, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali girgin, ilçede resmi ve özel kurumlar olmak üzere toplam 13 bin 924 öğrencinin eğitim öğretim gördüğünü, toplamda da yaklaşık 900 civarında öğretmenin görev yaptığını söyledi.

Bu yıl İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği ile ortaklaşa gerçekleştirdiği “Başarılı Öğrenciye Tatil İyi Gelecek” projesi kapsamında Kumluca’da da okul birincisi öğrencilere aileleriyle birlikte beş yıldızlı otellerde iki gün tatil yapacağını ifade eden Girgin, bu tür ödüllendirmelerin öğrencilere hem motivasyon ve hem de başarılarını artırmada etkili olacağını kaydetti.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da, belediye olarak geleneksel hale getirdikleri başarılı öğrencilere sinema hediyesi uygulamasını bu yılda devam ettirdiklerini, bu konuda 23-29 Ocak tarihleri arasında ilköğretim birinci kademedeki öğrencilere karnelerinde notları “Çok iyi” olanlar ile orta öğretim ve liselerde ise takdir alan öğrencilere bedava sinema izlettireceklerini söyledi.

Ayrıca Belediye olarak ilçe genelinde girdikleri sınavlarda başarılı olan öğrencilere dağıtılmak üzere özel okuma setleri hazırlattıklarını ifade eden Çetinkaya, öğrenciler, öğretmenler ve ailelerine birlikte, sağlıklı ve muylu bir yarıyıl tatili geçirmelerini temenni ettiğini bildirdi.

Daha sonra gerçekleştirilen karne dağıtımında protokol üyeleri öğrencilerle bir süre sohbet ettiler ve öğrencilere yarıyıl tatilini iyi değerlendirmelerini, tatili bir fırsat bilerek kendilerini

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2015, 13:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner697

banner695

banner696

banner698