Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Avrupa Stajlarını Tamamladı

 Kumluca Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ait olan ERASMUS+ projesi  tamamlandı.

Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Avrupa Stajlarını Tamamladı
banner603

 
2018 teklif çağrısı döneminde Türk Ulusal Ajans’ı tarafından kabul edilen TURİZMDE AVRUPA’DAN KALİTE TRANSFER isimli Kumluca Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ait olan ERASMUS+ projesi 01 Eylül 2018 tarihinde başlayıp  31 Ağustos 2019 tarihinde tamamlandı.

Proje kapsamında 10-23 ŞUBAT 2019 tarihleri arasında İtalya’da Fattorie Faggioli Società Cooperativa Agricola kurumu ev sahipliğinde yiyecek içecek hizmetleri alanından 10 öğrenci ve 2 refakatçi öğretmen İtalyan Mutfağı konulu staj faaliyetine katıldı.


Katılımcı öğrenciler gerçekleştirdikleri staj faaliyeti ile geleneksel İtalyan lezzetleri olan Prosciutto, Arancini, Ribolitta, Ossobuco alla Milanese, Risotto, Cacciucco, Arrosticini, Parmagiana di melanzane, Focaccia, Bagna càuda yemeklerini hazırlayıp usulüne uygun servis edebilme becerisine sahip oldular.

Proje kapsamında bir diğer staj hareketliliği ise Portekiz’de CavadoTur şirketi ev sahipliğinde 23 Mart - 6 Nisan 2019 tarihleri arasında konaklama ve seyahat hizmetleri alanından 10 öğrenci ve 2 refakatçi öğretmenin katılımı ile gerçekleşti. Katılımcı öğrencilere bu staj ile turizm sektörünün en önemli ihtiyaçlarından biri olan tur operatörlüğü alanında paket tur üretim ve operasyonu konusunda deneyim kazandırıldı.

Kurum müdürü Erdal Demiral;

"Projemizle birlikte öğrencilerimizin mesleklerine saygıları ve kariyerlerinde ilerleme beklentileri artmıştır. Gelecek konusunda beklentileri artan öğrencilerimiz örgün eğitime devam etme konusunda istekli hale gelmişlerdir. Mesleki öğrenme çıktıları ve kazanımların yanı sıra öğrencilerimiz bireysel, dilsel, sosyal ve kültürel anlamda da yeni tutumlar takınmış ve davranışlar sergilemeye başlamışlardır. Yurt dışı tecrübesi kazanarak yabancı dil öğrenmenin öneminin farkına varmış öğrencilerimiz hareketlilikler sonrası dönemde İngilizce derslerine önem vermeye başlamışlardır. Özgüven kazanan ve ufku açılan öğrencilerimiz okul yaşamı dışında kişisel gelişimin önemi yönünde de bilinç kazanmışlardır. Avrupalı kuruluşların çalışma kültürünü, İtalya ve Portekiz’in yaşam kültürünü tanımışlardır. Öğrencilerimiz artık farkı kültürlere yönelik farkındalık sahibi bireylerdir. Projemizin amaçladığımız çıktılara ulaşmasından dolayı mutluyuz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner695