banner686

KUMLUCA’DA BU YIL İKİ DEFA ENDURO YARIŞI DÜZENLENECEK

Kumluca’da motokros yapan gençler, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya başkanlığında ilçede yapılması planlanan Enduro yarışları hakkında toplantı gerçekleştirdiler.

KUMLUCA’DA BU YIL İKİ DEFA ENDURO YARIŞI DÜZENLENECEK
banner603
 

Kumluca’da motokros yapan gençler, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya başkanlığında ilçede yapılması planlanan Enduro yarışları hakkında toplantı gerçekleştirdiler.

Kumluca’da daha önce Beykonak Motorsporları Kulübü tarafından gerçekleştirilen Enduro yarışlarının, bundan böyle Kumluca Belediyesi’nin himayesinde yılda iki defa yapılması kararlaştırıldı.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, ilçede amatörce motorsporlarıyla uğraşan gençlerle birlikte düzenlediği toplantıda, gençlerin kendi aralarında gerçekleştirdikleri motorsporlarının bir disiplin altında, kurallı bir şekilde yapılması amacıyla ilçede Enduro yarışları düzenlemeye karar verdiklerini söyledi.

Beykonak Mahallesi’nde daha önce Enduro yarışları yapıldığını hatırlatan Çetinkaya, aynı şekilde aynı parkurda tekrar yarışların yapılmasını planladıklarını, bu yarışların Motorsporları Federasyonuna kayıtlı, federasyon takviminde yer alan yarışlar yapılmasını istediklerini belirtti.

Çetinkaya şunları söyledi:

“İlçemizde yaklaşık 40 civarında gencimiz motorsporlarıyla amatörce uğraş veriyorlar. Bu gençlerimize destek olmak, halkımızın farklı bir heyecan duygusunu motorsporları adı altında yaşamasını sağlamak amacıyla ilçemizde Enduro yarışı yapılmasına karar verdik. Ancak gençlerimiz bu yarışların yılda iki defa yapılmasını, bu konuda kendilerinin gerekli altyapıyı hazırlayacaklarını belirttiler. Bizde bir İlkbahar’da, diğeri ise Sonbahar’da olmak üzere ilçemizde iki defa Enduro yarışı yapılmasına karar verdik. İnşallah bu yarışlar ilçemize artı değerler katar ve bu yarışları geleneksel olarak devam ettiririz.”

Motorsporları yapan sporcular için ilçede uygun bir çok parkur bulunduğunu ve bu parkurlarda gençlerin değişik zamanlarda antrenman yaptıklarını da kaydeden Çetinkaya, Beykonak Mahallesi’ndeki yarış parkurunun ise yarışlar ve seyirciler açısından en iyi alan olduğunu ifade etti.

Çetinkaya, toplantının ardından bir süre Beykonak Mahallesi’ndeki Enduro yarış pistinde motokros sporcularının gösterilerini izledi ve kendisi de bir yarış motoruna binerek sporcularla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2015, 13:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner697

banner695

banner696

banner698