banner686

Kumluca’da imar estetik komisyonu toplandı

Kumluca’da imar estetik komisyonu ilk toplantısını yaptı

Kumluca’da imar estetik komisyonu toplandı
banner603
 

Kumluca Belediye Başkanlığında mimar, inşaat mühendisi ce müteahhitlerden oluşturulan imar estetik komisyonu ilk toplantının yaparak ilk olurlarını verdiler.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya başkanlığında, İmar ve Şehircilik Müdürü Şakir Yıldırım’ında katıldığı ilçede faaliyette bulunan mimar, müteahhit ve inşaat mühendislerinden oluşan imar estetik komisyonu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, mevcut yapıların hem estetik olarak hem de çatılarındaki kötü görüntüler yüzünden iyi olmadığını, yeni yapılacak olan binalar için daha önce ilçede faaliyette bulunan inşaat sektörü temsilcileriyle toplantı düzenlediklerini ve bir komisyon oluşturduklarını söyledi.

Bu konuda belediye olarak kendilerinin üzerlerine düşen görevi yapacaklarını ifade eden Çetinkaya, komisyonun haftada bir toplanarak yeni yapılacak olan binaların proje ve mimarisini inceleyerek olur vereceklerini belirtti.

Çetinkaya şöyle konuştu:

“Geçmişte yapılan binalarımız, hem genel görünüm açısından hem de özellikle çatılarındaki gün ısılar, televizyon antenlerinden dolayı hoş bir durum oluşturmuyordu. Daha önce ilçemizde faaliyette bulunan inşaat sektörü temsilcileriyle bir toplantı düzenledik ve komisyon oluşturmuştuk. Bu gün komisyonumuz ilk toplantısını yaptı ve komisyona iletilen 3 boyutlu çizimleri yapılan projeleri inceledik. Olumlu olanlara olurunu vererek ilçemizde bir  ilke imza attık. İnşallah bundan böyle ilçemizdeki binalar daha estetik ve güzel olur. Böylece binalarımızın hem dışarıdan hem de yukarıdan bakıldığında istenmeyen görüntüler olmaz.”

Eski binaların da güzelleştirilmesi ve çatılarındaki kötü görüntünün ortadan kaldırılması içinde bazı çalışmalar olacağını kaydeden Çetinkaya, bu konuda da en büyük görevin bina sahiplerine düştüğünü bildirdi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2014, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner697

banner695

banner696

banner698