banner686

KUMLUCA’DA “YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI” AÇILDI

Kumluca Belediyesi’nin desteği ve özel ajansın organizesiyle halk pazarı içerisinde “Yöresel Ürünler Pazarı” açıldı.

 KUMLUCA’DA “YÖRESEL ÜRÜNLER PAZARI” AÇILDI
banner603

Kumluca Belediyesi’nin desteği ve özel ajansın organizesiyle halk pazarı içerisinde “Yöresel Ürünler Pazarı” açıldı.

Açılış töreninde konuşan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Türkiye’nin değişik yörelerinde oluşan gıda ve el sanatlarının üretimi yapan firmaların bir araya gelerek, “Yöresel Ürünler Pazarı” adı altında ürettikleri ürünlerinin tanıtımını yaptıklarını söyledi.

Böyle bir organizasyonun yapılmasının, Türkiye’nin değişik bölgelerindeki tatları, kültürleri, farklı yaşam tarzlarını insanların tanımasına büyük katkı sağlayacağını ifade eden Çetinkaya, pazara katılan firmaların ilk defa olmasına rağmen çok olmasının kendilerini sevindirdiğini belirtti.

Yöresel Ürünler Pazarı organizasyon sorumlusu Eray Can, ise pazarın bu yıl ilk defa gerçekleştirildiğini, buna rağmen Türkiye’nin 35 ilinden 42 firmanın 1500’e yakın ürününü bu pazarda tanıtacağını söyledi.

Beş gün açık kalacak fuarın her gün 11.00-20.00 saatleri arasında açık olacağını ifade eden Can, “Bu organizasyonla amacımız ülkemizin değişik yörelerindeki tatları, halkımızın ayağına getirerek tanıtmak. Bu yıl Kumluca’da ilkini gerçekleştiriyoruz. İnşallah gelecek yıllarda daha iyi ve geniş kapsamlı olarak yapacağız. Yöresel Ürünler Pazarımızı düzenlemede desteklerinden dolayı Kumluca Belediye Başkanı ve Kumluca Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ve diğer protokol üyeleri tarafından Yöresel Ürünler Pazarı’nın açılış kurdelesi kesildi. Daha Başkan Çetinkaya ve beraberindekiler, pazarı gezerek ürünler hakkında yetkililerden bilgi aldılar.  

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2015, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner695