banner686

MAVİKENT’TE YAPILACAK CAMİ YERİNDE İNCELEME

Kumluca’ya bağlı Mavikent Mahallesi siteler mevkinde, site sakinleri ve hayırseverlerin katkılarıyla cami yapılacak.

MAVİKENT’TE YAPILACAK CAMİ YERİNDE İNCELEME
banner603

Mavikent Mahallesi siteler mevkine yapılacak olan ve Kumluca Belediye Meclisinden plan tadilatı yapılarak yapımı onaylanan cami yerinde Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Mavikent Mahalle Muhtarı Adem Karataç, cami mimarı İrfan Sezer, belediye meclis üyeleri ve site yöneticileri tarafından incelemelerde bulunuldu.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Mavikent Siteleri yönetimi tarafından bölgede bir cami ihtiyacı olduğu ve gerekli izinlerin verilmesi halinde site yönetimi olarak kendilerinin cami inşaatını yatıracaklarını belirterek Kumluca Belediyesi’ne müracaat ettiklerini, belediye meclisi olarak da cami yerinin imar planı tadilatını yaptıklarını söyledi.

Caminin mimarisinin bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında 44 adet cami projesi çizmiş mimar İrfan Sezer tarafından çizileceğini ifade eden Çetinkaya, cami mimarisinin Selçuklu mimarisi tarzında olacağını, yapılacak olan camiyi de site sakinleri ve hayırseverlerin yaptıracaklarını, belediye olarak kendilerinin de cami yapımına gereken tüm destekleri vereceklerini kaydetti.

Çetinkaya, cami inşaatına yılbaşından sonra başlanmasının planlandığını, imkanlar dahilinde caminin yıl sonuna kadar tamamlanmasının planlandığını bildirdi.

Yapılacak cami hakkında bilgi veren mimar İrfan Sezer de, caminin arsasının bin metrekare içinin ise 225 metrekare olduğunu ve aynı anda 520 kişinin namaz kılabileceğini, camide ayrıca, gasilhane, morg, çok amaçlı salon bulunacağını söyledi.

Cami bahçesinde ayrıca park ve oturma alanı olacağını belirten Sezer, cami tamamlandığında hem siteler sakinlerine hem de çevresine farklı bir güzellik katacağını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2014, 14:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner697

banner695

banner696

banner698