banner691
banner686

MHP Kumluca Teşkilatı Ayrım Yapmadı

MHP Kumluca ilçe teşkilatı üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenledikleri etkinlikte kadınlar gününü Kadın, Erkek, yaşlı, genç, Çalışan, çalışmayan ayrımı yapmadan herkese bir karanfil vererek kutladılar.

MHP Kumluca Teşkilatı Ayrım Yapmadı
banner603
 MHP Kumluca ilçe teşkilatı üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenledikleri etkinlikte kadınlar gününü karanfil vererek kutladılar.
MHP Kumluca İlçe Başkanı Hacer Özer, Kadınlar Kolu Başkanı Muradiye Eken ve  partili üyeler ile işyerlerini ziyaret edip, kadınlar gününü kutladı.

İlçe Başkanı Özer, yılda bir gün de olsa kadınlar günü olarak kutlanılmasından mutluluk duyduğunu, Özellikle gelişmemiş toplumlarda kadınların haklarının gözardı edildiğini, Türkiye'de de kadınların yüzde 20'ye yakın bir oranının okuma yazma bilmediğine ifade etti.

Kadınların haklarının iyi korunamamasının nedeninin cehalet olduğuna işaret eden Özer, "Maalesef Türkiye'de kadın olmak deyince akla cinsiyet istismarı ve son yıllarda hızla artan şiddet geliyor. Şiddeti azaltmak ve yok etmek için kadın ve erkek beraber bilinçlendirilmeli" dedi.

Toplumda ailenin temelini kadınların oluşturduğunu kaydeden Özer, bundan dolayı kadın erkek eşitliğinin sağlanması gerektiğini Söyledi.Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2013, 19:43
YORUM EKLE
banner651
SIRADAKİ HABER