banner686

RUHSATSIZ İŞYERLERİ MÜHÜRLENDİ

Kumluca Belediyesi tarafından, ilçede ruhsatsız olan işyerlerinin kapatılması kararı uygulanmaya başladı

RUHSATSIZ İŞYERLERİ MÜHÜRLENDİ
banner603
Kumluca Belediyesi tarafından, ilçede ruhsatsız olan işyerlerinin kapatılması kararı uygulanmaya başladı 

Kumluca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçede faaliyette bulunan işyerlerinde yapılan denetimlerde ruhsatsız oldukları tespit edilen ve kendilerine ruhsat almaları için süre verilen işyerlerinin, verilen süre içerisinde ruhsatlarını almayan işleri, belediye encümeni kararı gereğince mühürlenmeye başladı.  

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin yaptıkları  rutin olarak denetimler neticesinde, ruhsatsız oldukları tespit edilen işyerleri hakkında ruhsat almaları için daha önce süre verildiğini bu süre içerisinde ruhsat almak için herhangi bir girişimde bulunmayan işyerleri hakkında belediye encümeni tarafından kapatma kararı verildiğini söyledi.  

Ruhsatsız işyerleri konusunda özellikle toplum sağlığını ilgilendiren gıda işletmelerinin ruhsatsız çalışmalarına kesinlikle müsaade etmediklerini ifade eden Çetinkaya, süre verilen işletmelerin de toplum sağlığını ilgilendirmeyen gayri sıhhi müesseseler olduğunu belirtti.  

Çetinkaya, “Bu konuda daha öncede belirttik ve işletme sahiplerini kesin olarak uyardık. Özellikle gıda işletmeleri konusunda hiç taviz vermeyeceğiz. Sadece ruhsat değil gıda işletmeleriyle ilgili sağlık konusunu ilgilendiren diğer denetimlerimizde artarak devam edecek. Bu konuda işletme sahiplerimizden duyarlılık bekliyoruz, aksi takdirde kurallara uymayan işletmeler mühürlenecek” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2014, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner697

banner695

banner696

banner698