banner666
banner686

Şah inn Paradise’nin minik misafirlerinden anlamlı ziyaret

Şah inn Paradise Tatil Köyü 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında minik misafirleri ile Sarnıç Tepesinde bulunan hayvanat bahçesini ziyaret etti.

Şah inn Paradise’nin minik misafirlerinden anlamlı ziyaret
banner603

Kumluca ilçesinin Mavi Bayrak ödüllü tesisi Şah inn Paradise Tatil Köyü 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri kapsamında minik misafirleri ile Sarnıç Tepesinde bulunan hayvanat bahçesini ziyaret etti.

Yaşamın ayrılmaz bir parçası ve en yakın dostlarımız olan hayvanlarla iletişim kurmanın çocuk gelişimindeki yerine dikkat çekmek adına misafir çocukları ile hayvanat bahçesine gelen tesis yetkililerine Kumluca Belediyesi Veteriner Hekimi Sinan Ulusoy eşlik etti. Hayvanları daha yakından tanımaya çalışan çocuklar özellikle atlara, deveye ve devekuşuna ilgi gösterdiler. Etkinlik sonunda sandviç ve meyve suyu ikram edilen çocuklara temel hayvan haklarından bahsedildi.

Mavi Bayrak, Yeşil Yıldız, Yeşil Anahtar çevre ödülleri bulunan tesisin Genel Müdürü Yusuf Yücel, sezon içerisinde kayda değer sayıda çocuk misafirleri olduğunu belirterek tesis bünyesinde küçük bir hayvanat bahçesi kurma çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Tesiste bulunan endemik bitkilerin korunduğunu, caretta yuvalama bölgelerinde önlemler alındığını aktaran Yücel, "çocukların hayvanları tanıdığı, iletişim kurmaya çalıştığı, birlikte oyunlar oynadığı zaman daha mutlu olduğunu görüyoruz, bu anlamda hayvanların ve doğal çevrenin korunması tesisimizin hem çevre politikası hem de toplumsal sorumluluğumuzdur. Hedefimiz yaşanabilir bir dünya, mirasımız tüm çocuklara. 
" dedi.  

 

banner568
YORUM EKLE
banner651
SIRADAKİ HABER

banner681

banner688

banner682

banner689