banner666
banner525

Vatandaş ihbar etti, Jandarma ve Zabıta Olympos'ta operasyon yaptı

Kumluca İlçesine bağlı Yazır Mahallesi sınırları içinde bulunan Olympos tatil merkezinde kıyıya yaklaşan tekne ve fiber botlar can güvenliğini tehdit ediyor

Vatandaş ihbar etti, Jandarma ve Zabıta Olympos'ta operasyon yaptı
banner660

Kumluca İlçesine bağlı Yazır Mahallesi sınırları içinde bulunan Olympos Tatil Merkezinde denize giren tatilciler teknelerin can güvenliklerini tehdit ettiğini gerekçe göstererek Kumluca Belediyesine ihbarda bulundular.

İhbarı değerlendiren Kumluca Belediyesi Zabıta Ekipleri, Kumluca İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı Ekipleri ve Müze Müdürlüğüne bağlı görevliler Olympos Sahiline operasyon düzenledi.

Operasyona katılan ekipler, büyük teknelerle kıyıya yaklaşıp yolcuları fiber botlarla karaya taşıyan ve karadan tekneye taşıyan turizmcileri yaptıkları işin yasal olmadığı konusunda uyardı.

Uygun olmayan şartlar altında gıda maddesi satan, şemsiye, kano ve deniz bisikleti gibi araçları kiraya vererek haksız ticari gelir elde edenler İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı Ekipleri, Kumluca Belediyesi Zabıta Ekipleri ve Müze Müdürlüğüne bağlı Ekipler tarafından uyarıldı. Ekipler yaptıkları denetlemelerde Kanolara, deniz bisikletlerine, şemsiyelere, açıkta uygun olmayan ortamlarda ekmek arası balık yapanların malzemelerine el koydu. Kano ve deniz bisikletleri kamyonlara yüklenmek kaydıyla ilçe merkezine taşındı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya; “İlçemize bağlı Yazır Mahallesi sınırları içinde bulunan Olympos Tatil Merkezinde uygunsuz ortamlarda gıda satanlar, büyük teknelerin kıyıya yaklaşması ve botlarla karaya yolcu indirmek kaydıyla haksız ve yasal olmayan yollarla ticaret yapanlar uyarıldı ve malzemelerine el kondu. Biz gereken denetimleri yapıp yapılanları engellemeye çalışıyoruz. Tüm çalışmalarımız tatilcilerimizin ve yerel halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak içindir” dedi. 

Olimpos, Olympos, Olympos Pansiyon, Olimpos Pansiyon,

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2017, 20:36
banner568
YORUM EKLE
banner651
SIRADAKİ HABER

banner650

banner644

banner680

banner675

banner643

banner646