banner686

Yusuf Evran Ak Parti'den Aday...

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kumluca eski Koordinatörü ve Ak Parti Kumluca Belediye Meclis Üyesi Yusuf Evran, Kumluca belediye başkanlığına aday adaylığını açıkladı.

Yusuf Evran Ak Parti'den Aday...
banner603

Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Kumluca Koordinatörü ve Kumluca Belediyesi'nin Ak Partili Meclis Üyesi Yusuf Evran, Kumluca belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı. Yusuf Evran başvurusunu Ak Parti İlçe Başkanı Arif Yavuzer'e teslim etti.

Basın Açıklaması

                                                                                                                     

    Konu: 2019 yerel seçimleri için Kumluca Belediye Başkanlığı adaylık başvurum

    “Toplum için yürütülen çalışmalar, hangi konum ve ölçekte olursa olsun değerlidir” temel düşüncemi arz ederim. Siyaseti de, yetiştiğimiz topluma borcumuzu ödemenin araçlarından birisi olarak gördüğümü belirtmeliyim.

    Yerel yönetimler eliyle yürütülen çalışmalar için, belki diğer sahalarda verilen emeklere oranla “Sonuçları daha elle tutulur ve gözle görülür niteliktedir” denilebilir. Eğitimimin de verdiği imkanla, tüm çalışma hayatımda yerel yönetimlerle iç içe oldum. Başarıyla sonuçlandırılan çalışmaların, insan yaşantısına kolaylık ve huzur getirdiğine tanıklık ettim. Açılan bir yolun, sağlanan su imkanının, eğitim, sağlık imkanının doğurduğu sonuçların canlı tanığı oldum. İnsanımızın mutluluğuna ortak oldum.

    “Bir düşüncenin” ancak planlamayla yararlı sonuçlar doğuracağını ve sistemli çalışmanın değerini, mesleki yaşantımda deneyimledim, öğrendim. Ancak ilkin bir doğru düşüncenizin, bir heyecanınızın, bir idealinizin olması sanırım bir gereklilik. Bugün yaşantımda duyduğum belki de en ileri heyecanı Kumluca için hissediyorum. Bu heyecanımın yanınıda, duygu olarak Kumlucamıza yararlı çalışmalar yapabileceğime olan inançla doluyum.

    Kumluca’nın bugün için 70.000’i bulan nüfusu ve kırsal kesimlerle birlikte ve de yakın gelecekteki nüfus artışı potansiyeli için, düşünce üretmek, planlama yapmak bir gereklilik. Daha huzurlu bir kent yaşamı için, doğru düşünceler üretmek ve bunları başarıyla hayata geçirmek sorumluluğumuz var.    İlçemiz, tarım ve turizmde ülke ölçeğinde önemli bir değer yartmaktadır ve Kumlucayı tüm bu potansiyeliyle ve bütünlük içinde düşünmemiz bir gereklilik.

    Kumlucamızın fiziksel ve sosyal alt yapısının gelişmesi, bir liman kazanması, İlçemizin muhtelif yerlerinde rekreasyon alanları, Özellikle turizmin canlı olduğu mahallelerimizde yat ve tekne yanaşma yerleri, tapu konularının çözümü, çöp konteynırları için ideal çözüm, sera atıkları için çözüm, tarımsal entegre tesisler için Kumlucalıya daha fazla eğitim ve imkan, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımız için sağlayacağımız sosyal imkanlar, güneş enerjisi kullanımının yaygınlaşması, coğafyanın sunduğu bir nimeti değerlendirerek ilçemizin bir kaç noktasında teleferik yatırımı, Kumluca meydanını yayalaştırma projesi, meydanın daha rahat kullanımı için planlama, esnaf, işletmeci ve yatırımcıların beklentilerine yönelik hızlı çözümler, insanımızın beklentilerine hızlı yanıtlar ve örnek düzeyde interaktif belediyecilik hizmetleri gibi konular üzerine yıllardır düşünüyor, hayaller kuruyorum.

    Üniversite eğitimive askerlik hizmeti dışında tüm yaşantımı geçirdiğim Kumluca’ya ve tüm siyasi hayatımı geçirdiğim AK Partimize hizmet için, Kumluca Belediye Başkanlığı görevine aday olduğumun bilgisini arz ederim.

görevine adayım"

    Yusuf EVRAN Kimdir?

   1974 yılında Kumluca’da doğdu. 

    1985 Kumluca Atatürk İlkokulu, 1992 Kumluca İmam Hatip Lisesi mezunu. 

    1995’de Dokuz Eylül Üniversitesi Harita Kadastro bölümünden ve 2004’de Anadolu Üniversitesi Maliye bölümünden mezun oldu.

    1996 yılında, eğitimine uygun şekilde kendi girişimi olan Evran Harita Ofisi’ni kurdu. Harita sektörünün tüm alanlarında faaliyette bulunan ve özellikle imar uygulamaları konusunda yoğun çalışan şirketini 22 yıldır yönetiyor.   

    Mezun olduğu Kumluca İmam Hatip Lisesi Yapım Yaşatma Derneği yönetim kurulu üyesi. Kumluca Ticaret Odası KUTSO’nun 2014 – 2018 yıllarında Mimar, Mühendis ve İnşaat Meslek Komitesi üyeliğinde bulundu.

    2002 yılında topluma hizmetin bir aracı olarak gördüğü siyasetle aktif olarak ilgilenme kararı aldı ve AK Parti’ye üye oldu. 2008 yılında Kumluca İlçe Yönetiminde yer aldı. Beş yıl süreyle Yerel Yönetimlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı ve İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) başkanlığı görevlerini yürüttü.

    2014 - 2018 tarihleri arasında  Antalya Büyükşehir Belediyesi Kumluca Koordinatörü olarak görev yaptı.

    2014 yerel seçimlerinde AK Parti’den Kumluca Belediye Meclisi üyesi oldu ve halen bu  görevi sürdürmekte.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner695