ZABITA OKUL KANTİNLERİNİ DENETLEDİ

Kumluca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul kantinlerine yönelik kontrollerini sıklaştırdı

ZABITA OKUL KANTİNLERİNİ DENETLEDİ
banner603


2016-2017 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul kantinlerine yönelik denetimlerde sıklaştırıldı. Kumluca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri okul kantinlerine yönelik gerçekleştirdikleri denetimlerde, kantinlerin ruhsatlarını, ruhsata uygun çalışma yapılıp yapılmadığını kontrol etti. 

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, gıda üretim ve tüketimi yapılan ve özellikle de öğrenciler tarafından tüketilen gıdalar konusunda hassas davrandıklarını ifade ederek, “Eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul kantinlerimize yönelik denetimleri sıklaştırdık. Denetimlerde önceliğimiz işletmenin ruhsatlı olması ve tarafımızca verilen ruhsata uygun faaliyet göstermesi. Biz belediye olarak sorumluluğumuz kapsamında bu tür denetimleri devamlı olarak yapacağız” dedi. 

Yapılan denetimlerde kantinlerde herhangi olumsuzluğa rastlanılmadığını vurgulayan Çetinkaya, kantin işletmecileri ve çalışanlarına bazı konularda tavsiye ve uyarılarda bulunulduğunu bildirdi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2016, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner755

banner695

banner725