banner691
banner686

U-12 Hüsamettin Çetinkaya liginde kazanan gelecek nesil

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) il temsilciliği ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından organize edilen “U-12 Hüsamettin Çetinkaya” ve “U-11 Mahmut Esen” minikler futbol ligi ödül töreniyle sona erdi.

U-12 Hüsamettin Çetinkaya liginde kazanan gelecek nesil
banner603

Kumluca’da düzenlenen “U-12 Hüsamettin Çetinkaya” ve “U-11 Mahmut Esen” minikler futbol liginde Finike Belediyespor, Demre Belediyespor, Kınıkspor ve Kumluca Belediyespor, Yuvaspor, Beymelekspor, Mavikentsporve 1923 Kaşspor takımları mücadele etti.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya,minik futbolcuların centilmenlik çerçevesinde mücadele ettiklerini belirterek, başta TFF İl Temsilcisi İsmail Şener olmak üzere liglere katılan takımların yöneticilerine ve antrenörlerine teşekkür etti. Çocukların ileride başarılı bir sporcu olması ne denli önemliyse sağlıklı bir birey olarak yetişmelerinin de o derece önemli olduğunu ifade eden Çetinkaya, “Çocuklarımızın daha sağlıklı bir hayat sürmeleri için küçük yaşlarda spora başlamaları çok güzel bir davranış. Bu konuda en büyük iş ailelere düşüyor.Çocuğunu spora teşvik eden anne ve babalar, çocuklarının spor sayesinde hayata daha sağlıklı adımlar attığını,takım halinde hareket etme, arkadaş ortamında sosyalleşerek doğru karar verebilme ve kötü alışkanlıklardan uzak durma kazanımlarınıgözlemleyerekneticede çok doğru bir iş yaptıklarını görüyorlar.Bugünde görülen o ki U-12 ve U-11 ligleri tam bir futbol şöleni havasında tamamlanırken kazanan gelecek nesil oldu” dedi.

Kumluca Belediyesi Spor İşleri Müdürü Hakan Çataltepe’de, müsabakaların “U-12 Hüsamettin Çetinkaya” minikler futbol ligiyle başladığını, “U-11 Mahmut Esen” minikler futbol ligiyle tamamlandığını belirterek, her iki liginde birbirinden güzel ve heyecanlı maçlara sahne olduğunu söyledi. Çataltepe, “Kaybedenin olmadığı, kazananın ise liglere katılan tüm minik futbolcuların olduğu her iki ligi de güzel hatıralarla tamamlanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2017, 19:11
banner568
YORUM EKLE
banner651
SIRADAKİ HABER

banner695

banner696