ADANA (AA) - Adana'nın merkez Yüreğir ilçesinde, tartıştığı kardeşi Cumali K'yi (21) av tüfeğiyle öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Yasin K'nin (23), ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.

Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Yasin K. ve avukatı ile tanıklar katıldı.

Mahkemede tanık olarak beyanı alınan, sanık ve maktulün arkadaşı S.K, "Ben Yasin K. ve kardeşi Cumali K'yi tanıyorum. Bu kişilerle fazla samimiyetim yoktur. Olay günü yaşananlara şahit olmadım." ifadesini kullandı.

Hakkındaki iddialar hatırlatılarak savunması alınan sanık Yasin K, önceki celselerde yaptığı savunmasını tekrar ettiğini belirterek, "Olayı gören asıl kişi komşumuz S.G'dir. S.G'nin mahkemenizce huzurda beyanının alınmasını istiyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum. Tahliyemi ve beraatımı talep ederim." dedi.

Cumhuriyet savcısı ise mütalaasında sanığın, üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu dikkate alınarak tutukluluk halinin devamına karar verilmesi ve eksik hususların giderilmesi yönünde görüş sundu.

Mahkeme heyeti, sanık Yasin K'nin üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyetini dikkate alarak, tutukluluk halinin devamına, bir önceki celse olayda kullanılan tüfeğin Adana Kriminal Polis Laboratuvarı Müdürlüğüne gönderilerek av tüfeği üzerinde inceleme yapılması ve darbe neticesinde kendi kendine ateş alıp almayacağı hususunda istenen bilirkişi raporunun akıbetinin sorulmasına ve tanık S.G'nin bir sonraki celse beyanının alınmasına karar verip, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Adana'nın merkez Yüreğir ilçesi Yunusoğlu Hürriyet Mahallesi'nde geçen yıl 14 Mayıs'ta aralarındaki borç meselesi nedeniyle çıkan kavgada Yasin K. (23), kardeşi Cumali K'yi av tüfeğiyle öldürdüğü iddiasıyla tutuklanmıştı. Sanık Yasin K. hakkında "kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilmişti.