Japon uzmandan Mavi Ev’e veda

Japon uzman Nakajima Mavi Ev’de son kez hastalarla buluştu

ANTALYA 30.05.2019, 07:53 30.05.2019, 07:58
Japon uzmandan Mavi Ev’e veda
Haber Videosu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Mavi Ev Alzheimer Hasta ve Hasta Yakınları Merkezi’nde gönüllü olarak hastalara özel egzersizler yaptıran Uzman Hiroshi Nakajima, son kez hastalarla bir araya geldi. Ülkesi Japonya’ya geri dönecek olan Nakajima, Mavi Ev sakinleriyle vedalaştı.

Demans ve Alzheimer hastalarının buluşma noktası olan Büyükşehir Belediyesi Mavi Ev Alzheimer Hasta ve Hasta Yakınları Merkezi’nde gönüllü olarak görev yapan Yaşam Boyu Egzersiz Uzmanı HiroshiNakajima, ülkesi Japonya’ya dönmeden önce son kez hastalarla buluştu ve egzersiz yaptırdı.

HASTALARA ÖZEL EGZERSİZ

Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü Yaşam Boyu Egzersiz Uzmanı HiroshiNakajima, Alzheimer ve demans hastaları için zihin gelişimlerine katkıda bulunması amacıyla özel egzersizler yaptırıyordu. 2015 yılında Japonya’dan Antalya’ya gelen Uzman Nakajima, hastalara el, parmak, kol ve bacak egzersizleri uyguluyordu.

ANTALYA’YI ÇOK SEVİYORUM

Mavi Ev’de yaşlı bireylerle çok keyifli ve yararlı zamanlar geçirdiklerini ifade eden HiroshiNakajima, “Burada olmaktan çok mutlu oldum. İnteraktif şekilde haftada üç gün birlikte egzersiz yaptık, yürüyüş yaptık aktivitelerimizi yaptık. Antalya’yı çok seviyorum şimdi gidiyorum ama yeniden buraya gelmeyi çok istiyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 21 Mayıs 2022
İmsak 04:00
Güneş 05:38
Öğle 12:59
İkindi 16:48
Akşam 20:09
Yatsı 21:40