banner1082

Yazar Aydemir, Başkan Uysal’ı ziyaret etti

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin genişletilen 6’ncı basımını yayımladığı ‘Ben Bir Türk Zabitiyim’ kitabının yazarı Mustafa Aydemir’in ‘Hikayeleri ve Efsaneleriyle Türkiye’nin Tarihi-Ulu Çınarları’ isimli son kitabında bu toprakların öyküsünü çınar ağaçları üzerinden ustalıkla anlattığını söyledi.

Yazar Aydemir, Başkan Uysal’ı ziyaret etti
banner764

Muratpaşa Belediyesi’nin yeni bilgi ve belgelerle 6’nci basımını yayımladığı, Birinci Dünya Savaşı’nda, Kaş’tan topçu bataryası atışlarıyla İngilizlerin 114 metrelik deniz uçağı gemisi Ben My Chree’yi batıran Yüzbaşı Mehmet Ertuğrul’un destanının anlatıldığı ‘Ben Bir Türk Zabitiyim’ kitabının yazarı Mustafa Aydemir, Başkan Uysal’ı makamında ziyaret etti.

Aydemir, ziyaretinde, Başkan Uysal’a TEMA Vakfı’ndan çıkan son kitabı Hikayeleri ve Efsaneleriyle Türkiye’nin Tarihi-Ulu Çınarları kitabının imzalı baskısını hediye etti. Aydemir, son çalışmasını 6 yılda tamamladığını belirtti. Çalışmasında Türkiye’nin ulu çınarlarının çaplarını, yüksekliklerini, çevre uzunluklarını vererek anlattığını kaydeden Aydemir, 53 çınarı kitaba aldığını kaydetti. Aydemir, kitaba aldığı çınarları, bir ağacın anıt ağaç olabilmesi için taşıması gereken kriterlerden hareket ederek belirlediğini söyledi.

Başkan Uysal, Aydemir’in maddi ve manevi büyük emekler vererek oluşturduğu kitap için kutladı. Aydemir’in Yüzbaşı Mehmet Ertuğrul da olduğu gibi tarihin unutulmuş, ilk bakışta çok dikkati çekmeyen yönlerini bulup ortaya çıkarmamtaki azim ve kararlığının her türlü takdirin üzerinde olduğunu belirten Başkan Uysal, “Kitapta sadece çınarların heybeti yer almıyor. Çınar ağaçlarına dair destanlar, efsaneler, o ağaçların tanıklık ettiği tarihi olaylar da büyük bir ustalıkla ele alınmış. Aydemir, aslında, çınar ağaçları üzerinden bu toprakların öyküsünü anlatıyor” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER