Antalya karayollarında havadan ve karadan trafik denetimi

ANTALYA'DA HAVADAN YAPILAN TRAFİK DENETİMİNDE 87 SÜRÜCÜYE CEZA UYGULANDI. AYNI ZAMANDA ALKOL DENETİMİNDE 122 SÜRÜCÜYE, RADAR İLE HIZ DENETİMİNDE İSE 510 SÜRÜCÜYE İDARİ PARA CEZASI UYGULANDI.

Antalya karayollarında havadan ve karadan trafik denetimi
banner764

Antalya’da havadan yapılan trafik denetiminde 87 sürücüye ceza uygulandı. Aynı zamanda alkol denetiminde 122 sürücüye, radar ile hız denetiminde ise 510 sürücüye idari para cezası uygulandı.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, kentte trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanması amacıyla, sürücülerde "algılanan yakalanma riski duygusunun" sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi, otoyollarda ve şehirlerarası karayollarında trafik ihlallerin önlenmesine yönelik Antalya Karayolları üzerinde 2 Kasım-9 Kasım tarihleri arasında denetim yapıldı.

Denetimler hem helikopter-drone kullanılarak havadan, hem de emniyet kemeri, radar, alkol, ışık ve hatalı sollamayı kapsayan özel uygulamalarla karadan sürdürüldü. Havadan yapılan trafik denetimlerinde toplam 87 sürücüye ceza kesildi. Alkol denetiminde incelenen bin 714 araçtan 122’sinin sürücüsüne, radar ile hız denetiminde ise 510 sürücüye idari para cezası uygulandı.

A.Berkay ŞENTÜRK

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2020, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Vitamin Durağım Online Dalından Sebze Meyve Alışverişi
Enterdonat Limon 7 Kg Paket
Domates Kumluca Kg
Kumluca Domatesi
Finike Portakalı Kg
Finike Portakalı
Biber Dolmalık Kg
Dolmalık Biber
Vitamin Durağım Online Dalından Sebze Meyve Alışverişi