Manavgat’ta otellerin çöp ve molozlarını döktüğü okul arsasında yangın korkuttu

ANTALYA'NIN MANAVGAT İLÇESİNDE OTELLERİN ÇÖP VE MOLOZLARINI DÖKTÜĞÜ OKUL ARSASINDA YANGIN ÇIKTI. ÇÖP DÖKENLERİN ATEŞ ATMASI YA DA YOLDAN GEÇEN BİR KİŞİNİN ATTAĞI İZMARİTTEN KAYNAKLANDIĞI TAHMİN EDİLEN VE GENİŞ BİR ALANA YAYILAN YANGIN, ÇEVRESİNİN İŞ MAKİNELERİYLE ÇEVRİLMESİ SURETİYLE KONTROL ALTINA ALINDI

Manavgat’ta otellerin çöp ve molozlarını döktüğü okul arsasında yangın korkuttu
banner764

Antalya’nın Manavgat ilçesinde otellerin çöp ve molozlarını döktüğü okul arsasında yangın çıktı. Çöp dökenlerin ateş atması ya da yoldan geçen bir kişinin attığı izmaritten kaynaklandığı tahmin edilen ve geniş bir alana yayılan yangın, çevresinin iş makineleriyle çevrilmesi suretiyle kontrol altına alındı.

Kızılot Mahallesi Mısırlar mevkiinde boş arazide çıkan yangın Manavgat ilçe merkezinden ve Manavgat-Akseki yolundan görüldü. Geceyi aydınlatan alevleri gören vatandaşlar yangının Kızılot Mahallesi’ndeki turistik tesislerin olduğu bölgede olduğunu düşünürken korkulan olmadı.Yangının bulunduğu yere gelen bir çok vatandaş, yangının yakınında yerleşim yeri olmayan boş arazide çıktığını görünce rahatladı.

Bölgede bulunan turistik tesislerin yanı sıra muz seralarından ve tarım alanlarında yapılan temizliğin çöplerinin atıldığı yerin aslında okul arsası olduğu bildirildi. Atılan pet ve diğer malzemelerin yangın sırasında sık sık patladığı görülürken, çok geniş bir alana yayılan yangın, çevresinin iş makineleriyle çevrilmesi suretiyle kontrol altına alındı.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2020, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Vitamin Durağım Online Dalından Sebze Meyve Alışverişi
Enterdonat Limon 7 Kg Paket
Domates Kumluca Kg
Kumluca Domatesi
Finike Portakalı Kg
Finike Portakalı
Biber Dolmalık Kg
Dolmalık Biber
Vitamin Durağım Online Dalından Sebze Meyve Alışverişi