Bursa'da Yıldırım Belediyesi, doğal, tarihsel, kültürel birçok unsuru bünyesinde barındıran, ilçenin sırtını yasladığı Uludağ’da gizli kalmış eşsiz güzelliklerle vatandaşları buluşturmak ve vatandaşların spor yaparken temiz hava ile buluşmasına katkı sağlamak adına ‘Doğal Olarak Yıldırım’ sloganıyla başlattığı doğa yürüyüşlerini sürdürüyor. BURSA (İGFA) - Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, hava şartlarından ve pandemiden dolayı ara verilen yürüyüşlerin startını vererek Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi öğrencileri ile Kaplıkaya’dan Zeyniler’e kadar yürüdü.

‘Doğadaki Tek İzimiz Ayak İzimiz’ sloganıyla doğaya bırakılan atıkları toplayarak hem çevre kirliliğinin önüne geçmeyi hem de tabiatın kirletilmesine karşı farkındalık oluşturmayı hedefleyen ekip yaklaşık 4.5 kilometrelik parkuru yürüdü.

Doğanın eşsiz manzaralarına ve benzersiz güzelliklerine hayran kalarak, bol oksijen alarak sağlıklı yaşamın anahtarı sporla buluşan doğaseverler, Yıldırım’ın tabiat harikalarıyla yeniden buluşmanın mutluluğunu yaşadı. Doğasever çevre gönüllüleriyle birlikte yürüyüşte yerini alan Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, doğa yürüyüşlerini farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Gerçekleştirilen yürüyüşlerde öncelikli hedefin Yıldırım’ın doğal güzelliklerinin tanıtımını yapmak ve vatandaşlarla paylaşmak olduğunu belirten Başkan Oktay Yılmaz, hedeflerinin bu doğa yürüyüşlerini düzenlerken bilhassa Yıldırım’ın doğal güzelliklerini paylaşmak olduğunu kaydetti. Yılmaz, gerçekleştirdikleri yürüyüşlerle vatandaşlar tarafından pek bilinmeyen parkurların ve tabiat harikalarının tanıtımına da önemli katkı sağladığını söyledi.