DEMRE'DE SERA ATIKLARI SORUNU...

Mehmet Şentürk yazdı - Makale - Demre'de Sera Atıkları Sorunu...

DEMRE 15.05.2019, 21:00 16.05.2019, 08:38
Haber Videosu

Değerli okurlarım; İnsanın önce kendisine saygısı olması lazım, kendine saygısı olmayan insandan çevresine, doğaya saygı göstermesini beklemek dövizin düşmesini beklemek gibi bir şey olsa gerek. Mübarek Ramazan ayındayız, öncelikle Ramazan-ı Şerifiniz mübarek olsun. Mübarek insan 11 ayın sultanı Ramazan ayına ulaşmışsın ne güzel bir olay bu ayda sevaplarımıza sevaplar eklemek varken, Demre ilçesinde gelişi güzel dere içine dökülen sera atıklarını yakarak öncelikle Beymelek Mahallesini ve Demre’yi duman altında bırakmak ta neyin nesi? Büyükşehir Belediyesi tarafından Demre ilçemize bağlı Beymelek Mahallesi Kızıl alan Mevkisinde oluşturulan sera atıkları depolama merkezi yokken dere içine vb yerlere gelişi güzel dökülen sera atıkları artık düzenli bir şekilde geri dönüşüme kazandırılmak isterken çiftçi kardeşlerimiz istisnalar hariç bildiklerini okumaya devam ediyorlar. “Böyle gelmiş böyle gider” diyenleri duyuyorum. Ama kaz’ın ayağı bu kez öyle değil bilesiniz! 

Makaleyi okumak için Bağlantıya Tıklayın ==> http://www.batiakdeniztv.com/demre-de-sera-atiklari-sorunu-makale,427.html


Demre Belediye Başkanı A. Okan Kocakaya meclis üyeleri ve yöneticiler ile bu konu hakkında neler yapılabileceği konusunda bir çalışma yaptılar ve daha önce müsamaha gösterilen bu konuyu çözüme kavuşturmak istiyorlar. Benden duymuş olun öyle gelişi güzel sera atığı dökenler hakkında artık yasal işlem yapılacak haberiniz olsun. Özellikle ihbarlar ile konuya hassasiyet ile yaklaşılacağı ivedilikle bu konunun çözüme kavuşturulacağını öğrendim, siz değerli çiftçilerimizi de uyarıyorum bu konu ile “SERA ATIĞI DÖKERKEN CEZA ALDI” gibi haber yapmak istemiyorum. Bir muhabirden hem de İHA (ihlâs Haber Ajansı) gibi ulusal bir ajans muhabirinden duyacağınız bir söylem değil bu yazdıklarım ama ben de bir çiftçi çocuğuyum, nasıl emek verildiğini çok iyi biliyorum! Kışın soğuktan yazın sıcaktan koruyup kollayıp birer evlat gibi yetiştirdiğiniz sebzelerinizin sezon sonu atıklarını izinsiz bir alana dökerken yakalanıp kazancınızdan bir kısmını ceza olarak ödemenizi istemiyorum. Sadece ceza ile kalmıyor ki geri dönüşüm, çevre, hava kirliliği gibi birçok zarara yol açmamak adına sera atıklarını belirlenen alana taşımak en akıllıca olanı değil mi?

Haberin Ayrıntılarını okumak için Bağlantıya Tıklayın ==> http://www.batiakdeniztv.com/demre-de-sera-atiklari-sorunu-makale,427.html

 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Temmuz 2022
İmsak 03:54
Güneş 05:37
Öğle 13:07
İkindi 16:58
Akşam 20:27
Yatsı 22:03