Diş implantı, çeşitli nedenlerle kaybedilen diş ya da dişlerin eksikliğini gidermek için tercih edilebilecek en etkili yöntemlerden biridir. Diş implantı İstanbul ve diğer illerimizde pek çok klinikte uygulanmakta, ancak başarılı bir tedavi için alanında uzman ve deneyimli diş hekimlerinin tercih edilmesi gerekmektedir.

Eksik diş ya da dişlerin yerine koyulacak olan implant, genellikle titanyum malzemesinden üretilir. Diş etinin altındaki çene kemiğine cerrahi bir prosedürle yerleştirilir. Kemiğin içerisine yapay diş kökü yerleştirilmeden önce lokal anestezi uygulanır. Diş eti hafifçe kaldırılır ve kemiğe ulaşılır. Bu aşamada, çene kemiğinin yeterli genişlikte ve yükseklikte olmasına özen gösterilmelidir. Yeterli kemik olmadığı durumlarda kemik genişletme ya da kemik tozu gibi yardımcı prosedürlere başvurulabilir.

İmplant Tedavisi Hangi Durumlarda Yapılır?

Diş implantı (https://www.nazannurarik.com/implant-tedavisi/), hastaların farklı şikayetlerini gidermek amacıyla uygulanabilen ve her hasta özelinde planlanması gereken bir diş hekimliği prosedürüdür. Hastaların diş implantını tedavi etmesine neden olan en önemli etkenlerden biri, implant uygulanan bölge çevresindeki dişlerin hiçbir şekilde zarar görmemesidir.

Fahrettin Koca'dan kapanma açıklaması: 85 milyon müsterih olsun Fahrettin Koca'dan kapanma açıklaması: 85 milyon müsterih olsun

Herhangi bir dişini ya da dişlerinin tamamını kaybetmiş olan kişilere dental implant prosedürü uygulanabilir. Eksik diş nedeniyle gülümseme ya da konuşma sırasında estetik kaygılar yaşayan kişiler, implant tedavisi için uygun adaylar olarak kabul edilir. Diş kayıpları dolayısıyla zaman içerisinde çene kemiğinde erime ortaya çıkabilir. Bu tür durumlarda implant tedavisi etkili bir çözüm haline gelir. Dişlerin tamamının eksik olduğu ve hareketli protez kullanıldığı durumlarda, hastalar yemek yeme sırasında arzu ettikleri konforu yaşayamayabilir. Dental implantlar bu süreçte konfor artıran çözümler olarak kabul edilir. Aynı şekilde diş kaybı dolayısıyla konuşma sırasında sorun yaşayan hastalar da dental implant tedavisinden fayda sağlayabilir.

İmplant tedavisi uygulanması için kişinin kemik gelişimi tamamlanmış olmalıdır. Diyabet ve kalp hastalığı olan kişilere dental implant tedavisi yapılması için tedavilerini ve kontrollerini üstlenen doktorların onayı alınmalıdır. Aşırı sigara tüketimi olan hastaların implant tedavisi öncesi sigara kullanımını azaltması, mümkünse bırakması gerekir. Diş implantı tedavisinin uygunluğu kararı yapılan değerlendirmelerin ardından hasta özelinde verilir.

Sayfaya buradan ulaşabilirsiniz : https://www.nazannurarik.com/implant-tedavisi/