Bozkır’a kazandırılan 3 eserin açılışı yapıldı

EĞİTİM 30.07.2022, 18:15
Bozkır’a kazandırılan 3 eserin açılışı yapıldı
Haber Videosu

Konya Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever Osman Yaren tarafından Bozkır’a kazandırılan Osman Yaren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile öğretmenevi ve Zeytinburnu Belediyesi tarafından kazandırılan Bilgi Evi’nin açılışı yapıldı.KONYA (İGFA) - 

Programa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, açılışı yapılan üç tesisin de eğitim hayatına ve eğitime dair olduğunu belirterek, “İşimiz insana hizmet etmek, insan yetiştirmek.” dedi. AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, hayırlı bir işi birlikte yapabilmenin önemine değinerek, “Bunun son derece kıymetli olduğunu düşünüyorum. Osman ağabey gibi hemşehrilerimizin sayılarının artmasını diliyorum.” diye konuştu. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Konya Modeli Belediyecilik diye tarif ettiğimiz; yerel yönetim, merkezi yönetim, hayırsever ve şehre katkı sunacak herkesin birlikte çalıştığı bir modelle şehrimize hizmet ediyoruz.” dedi.

Bozkır’da Konya Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever işadamı Osman Yaren tarafından yapılan Osman Yaren Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilçeye kazandırılan Bozkır Öğretmenevi ve Bilgi Evi’nin açılışı yapıldı.

Düzenlenen programda konuşan Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, “Eğitim konusunda ilçemizi daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Hayırsever iş adamımız Sayın Osman Yaren’in maddi yardımları ve Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle ilçemize yakışır bir okul kazandırdık. Büyükşehir Belediye Başkanımıza, hayırseverimiz Yaren’e teşekkür ediyorum. Ayrıca Bilgi Evi’ne desteklerde bulunan kardeş belediyemiz Zeytinburnu Belediyesi Başkanımız Ömer Arısoy’a ve öğretmenevinin kazandırılmasına büyük katkısı olan milletvekilimiz Ziya Altunyaldız’a çok teşekkür ediyorum. Yeni açılan hizmet binalarının ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Bugün burada olmaktan gerçekten çok mutluyum, gururluyum. Hayırseverimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Genel Başkan Yardımcımız başta olmak üzere tüm milletvekillerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bilgi Evi’nin yapımına katkı veren Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Bozkır ile kardeş ilçe olduklarını hatırlatarak, “Bilgi Evi modeli benim belediye başkan yardımcılığı döneminden beri çok emek verdiğimiz, gerçekten zevk aldığımız ve büyük neticesini aldığımız bir iş. Zeytinburnu’nda ilk ve ortaokulu okuyup 8 Bilgi Evimizden geçmeyen bir çocuğumuz yok Allah’a sonsuz şükürlerimiz olsun. Bunu Bozkır’a kazandırdık. Konya Büyükşehir Belediye Başkanımızın da büyük desteklerini gördük.” ifadelerini kullandı.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, “Hayırsever Osman Yaren ve Büyükşehir Belediyemiz aracılığıyla yeni binasına kavuşan 8 derslikli okulumuzun; ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Burada bir kez daha gördük ki iyi insanlar hızla akıp giden zaman içerisinde çok önemli eserler bırakabilmektedirler.” açıklamasını yaptı.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz bu yavrular için ne yapılsa az. Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetindeki bütün bakanlıklarımızın büyük çabaları sonucu ülkemizi bu 20 yılda nereden alıp nereye götürdüğüne hep birlikte şahitlik ediyoruz. Geleceğimiz çok aydınlık ve parlak. Asla bundan şüphe duymuyoruz.” dedi.

Hayırsever İş Adamı Osman Yaren, “Sayın milletvekilimiz Ziya Altunyaldız’ın bizi teşvikiyle ve Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay’ın yardımlarıyla yapımını üstlenerek bu okulu yapmış bulunmaktayız. Okulumuzun hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

“İLÇELERİMİZİN ALTYAPI EKSİKLERİNİ HIZLICA TAMAMLAMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Programda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldikleri andan itibaren merkez dışındaki ilçelerde üç temel hedef belirlediklerini belirterek, “Birincisi, altyapı eksiklerinin hızlıca tamamlamak. Bunun için KOSKİ, Fen İşleri olarak yoğun bir şekilde çalışıyoruz. İlçe merkezlerimiz, beldelerimiz ve mahallelerimizin altyapı eksiklerini tamamlıyoruz. İkincisi ve en önemlisi, merkez dışında yaşayan, tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın gelirlerini artırmak. Bunun için fidan ve fide desteğinde bulunuyoruz, ekipman desteğinde bulunuyoruz. Bozkır’da yaptığımız gibi Bal Dolum Tesisi gibi çiftçimizin, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın, arıcılıkla uğraşan vatandaşlarımızın eksiklerini gidermek için çaba sarf ediyoruz. Üçüncü olarak da, merkezde sosyal hayatın bir gereği olarak oluşturduğumuz Şehir Konaklarımız, Bilgehanelerimiz ve bunun gibi sosyal hayatı ilçelerde yaşatacak işler yürütüyoruz.” dedi.

“VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRMENİN MUTLULUĞUNU YAŞAYACAĞIZ”

Bozkır’da bu yıl da yoğun bir şekilde altyapı eksiklerinin giderilmesi için çalıştıklarını aktaran Başkan Altay, “İnşallah dönem tamamlandığında verdiğimiz tüm sözleri yerine getirmenin mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız. Bugün, Osman Yaren ağabeyin büyük bir desteği olan okulumuzun açılışını gerçekleştiriyoruz. Onun desteği Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle Bozkır’ımıza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kazandırılmış oldu. Kendisine çok teşekkür ederim. Allah razı olsun.” ifadelerine yer verdi.

“HERKESİN BİRLİKTE ÇALIŞTIĞI BİR MODELLE ŞEHRİMİZE HİZMET EDİYORUZ”

Açılışı yapılan bir diğer önemli yatırımın Zeytinburnu Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı Bilgi Evi olduğunu kaydeden Başkan Altay, “Ömer abi Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda müsteşarlık yaptığı dönemde de Konya’mıza çok önemli hizmetlerde bulundu. Ömer Ağabey’e her gördüğümde soruyorum ‘nerelisin?’ diye. ‘Ben Bozkırlıyım’ diyor. Bugün de bunun ispatını yapmış oldu. Zeytinburnu’nda model olan Bilgi Evimizi Bozkır’ımıza kazandırdı. Kendisine de hem Zeytinburnu’nda yaşayan Bozkırlılar adına hem de tüm Bozkırlılar adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Bugün üçüncü programımız da ilçemize kazandırılan öğretmenevinin açılışı. Orda da Ziya milletvekilimizin çok yoğun emeği var ama yaptığımız her işte başta Genel Başkan Yardımcımız, burada bulunan milletvekillerimiz ve tüm milletvekillerimiz, il başkanımız en büyük destekçimiz. Konya Modeli Belediyecilik diye tarif ettiğimiz yerel yönetim, merkezi yönetim, hayırsever, şehre katkı sunacak herkesin birlikte çalıştığı bir modelle şehrimize hizmet ediyoruz.” sözleriyle konuşmasını bitirdi.

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 09 Ağustos 2022
İmsak 04:31
Güneş 06:02
Öğle 13:08
İkindi 16:54
Akşam 20:04
Yatsı 21:29