Son Dakika: Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu görevden alındı (Melih Bulu kimdir?)

İstanbul'da Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile görevden alındı.

EĞİTİM 15.07.2021, 08:55 15.07.2021, 10:22
Son Dakika: Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu görevden alındı (Melih Bulu kimdir?)

Son dakika haberine göre Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu, Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile görevden alındı. Bulu'nun yerine herhangi bir atama gerçekleşmedi.
Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalara ilişkin kararlar, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

MELİH BULU GÖREVDEN ALINDI
Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Melih Bulu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi gereğince görevinden alındı. Bulu'nun yerine herhangi bir atama gerçekleşmedi.

2 OCAK'TA GÖREVE ATANMIŞTI
Prof. Dr. Melih Bulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2 Ocak 2021 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan kararnamesi ile Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü görevine getirilmişti.

PROTESTO EYLEMLERİ BAŞLATILMIŞTI
Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğüne Melih Bulu'nun atanması tartışmalara yol açmış, Boğaziçili öğrenciler ve akademisyenler günler süren protesto eylemleri başlatmıştı. Protestolar sırasında çok sayıda gözaltılar yaşanmıştı.

"BU KRİZ 6 AYDA BİTER"
Melih Bulu, Şubat 2021'de "İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?" sorusuna "Asla istifayı düşünmüyorum. Başta bu krizin 6 ay içinde biteceğini öngörmüştüm, öyle de olacak" yanıtını vermişti.

MELİH BULU KİMDİR?
Prof. Dr Melih Bulu 15 Ağustos 1970 tarihinde Kırıkkale'de doğdu. Finans alanında doktorası bulunan Melih Bulu'nun ağırlıklı olarak strateji alanında akademik çalışmaları vardır.

Bulu, İstanbul Şehir Üniversitesinde İşletme Bölüm Başkanı (2010-2016), İstinye Üniversitesi Kurucu Rektörü (2016-2019), Haliç Üniversitesi Rektörü (2020) olarak görev yaptı. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı kurucusu olan Bulu, 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Ataşehir Belediye Başkanlığı için, 2015 yılı genel seçimlerinde İstanbul 1. bölge milletvekilliği için aday adayı oldu.

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Karikatürü Tümü