ING Türkiye, sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisini yeniledi

- ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz:- "Müşterilerimizin yerel ve küresel rekabette her zaman bir adım önde olmalarını sağlamak için onları desteklemeye ve uluslararası uzmanlık ve deneyimimizi ülkemize aktarmaya devam edeceğiz"

EKONOMİ 23.06.2022, 13:32
ING Türkiye, sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisini yeniledi
Haber Videosu

İSTANBUL (AA) - ING Türkiye, 2021 yılında gerçekleştirdiği ve bankanın sürdürülebilirlik bağlantılı ilk sendikasyon kredisi olma özelliğini taşıyan toplam 300 milyon avro tutarındaki işlemini yüzde 100 oranında yeniledi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, ING N.V. ve Emirates NBD Capital Limited’in sürdürülebilirlik koordinatörü, Emirates NBD Capital Limited’ın işlem koordinatörü ve Emirates NBD Bank'ın ajan banka olarak görev aldığı ve 10 ülkeden 22 bankanın katılımıyla gerçekleşen işleme kreditörler tarafından gelen talep, bankanın hedeflediği tutarın üzerinde oldu.

Dış ticaretin finansmanı amacıyla kullanılacak 367 gün vadeli sendikasyon kredisinin maliyeti dolar için SOFR + yüzde 2,75 ve avro için Euribor + yüzde 2,10 olarak gerçekleşti.

Yenilenen sendikasyon kredisi için üç sürdürülebilirlik performans kriteri belirlendi.

Bankanın sağladığı sürdürülebilirlik bağlantılı kredilerin artırılması, çalışanların sürdürülebilirlik eğitimleri ve kadın yönetici çalışan oranı sürdürülebilirlik bağlantılı performans kriterleri olup, belirlenen kriterlere ulaşılması durumunda sendikasyon kredisinin maliyetlerinde iyileştirme sağlanacak.

- "İklim değişikliğiyle mücadele için ING Grubu olarak hedeflerimizi bir adım daha ileri taşıdık"

Açıklamada görüşlerine yer verilen ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, finans sektörünün, sağlıklı ve sürdürülebilir bir dünya yaratmada önemli ve dönüştürücü rol oynadığı aktardı.

Sürdürülebilir bankacılıkta öncü adımlar atan ING Grubu olarak, şirket, müşteriler, toplum ve çevre için sürdürülebilir bir gelecek inşa etmede sektörde lider olma hedefiyle ilerlediklerini belirten Gökgöz, şunları kaydetti:

"İklim değişikliğiyle mücadele için ING Grubu olarak hedeflerimizi bir adım daha ileri taşıdık ve 2025 yılı sonuna kadar yenilenebilir enerjide sağladığımız yeni finansmanları yüzde 50 oranında artırma hedefi belirledik. Bununla beraber, toplumsal cinsiyet eşitliğini faaliyetlerinin odağına alan bir kurum olarak, bu alanda hem kurum içinde hem de kurum dışında örnek uygulamalara imza atarak toplumsal değişime liderlik ediyoruz.

Müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarını en uygun çözümler, en iyi imkan ve fırsatlarla karşılamak için çalışıyoruz ve uluslararası alanda sağlanan fonlamaların önemli olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda, geçen sene gerçekleştirdiğimiz ve bankamızın sürdürülebilirlik bağlantılı ilk sendikasyon kredisi olma özelliğini taşıyan bu işlemin yenilenmesinden dolayı ayrıca mutluyuz ve bu işlemle sağlanan kaynağın hem müşterilerimiz hem de ülke ekonomisi açısından katkı sağlayacağına inanıyoruz. Müşterilerimizin yerel ve küresel rekabette her zaman bir adım önde olmalarını sağlamak için onları desteklemeye ve uluslararası uzmanlık ve deneyimimizi ülkemize aktarmaya devam edeceğiz."

Kaynak: A.A
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 01 Temmuz 2022
İmsak 03:50
Güneş 05:35
Öğle 13:06
İkindi 16:57
Akşam 20:28
Yatsı 22:05