Pet şişeden üretilen iplikler dikkat çekti

EKONOMİ 17.05.2022, 15:55
Pet şişeden üretilen iplikler dikkat çekti
Haber Videosu

Sürdürülebilir bir gelecek hedefiyle ortaya koyduğu yenilikçi ürün ve çözümlerle sektöre rol model olan Zorlu Tekstil Grubu şirketlerinden Korteks, dünyanın lider tekstil firmalarının katıldığı İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen Hometex Fuarı’nda sergilediği pet şişeden üretilen polyester iplikleriyle dikkat çekti.BURSA (İGFA) - Korteks, Hometex 2022 Fuarı'na katıldı. Korteks, sergilediği ürünlerle fuarın en çok ziyaret edilen stantlarından oldu.

17-21 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen Hometex Fuarı’nda Korteks, pet şişeden üretilen polyester ipliklerini katılımcılara tanıttı.

Zorlu Grubu’nun sürdürülebilirliği bir iş yapış biçimi haline getiren Akıllı Hayat 2030 strateji doğrultusunda 10 milyon dolar yatırımla devreye aldığı Polimer Geri Dönüşüm Tesisi ile Avrupa ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Korteks, bu tesiste 0 pet şişeden ürettiği polyester ipliklerle ziyaretçilerden büyük ilgi topladı.

Toplam 17 bin metrekare kapalı alanda aylık 600 ton üretim kapasitesine sahip olan Polimer Geri Dönüşüm Tesisi’nde dönüştürülen şişelerden elde edilen iplik ile Korteks virgin PES iplik tesisinde sıfır üretim firesiyle üretim yapan şirket, çevreci bir üretim tekniğiyle üretilmiş geniş ürün yelpazesi ile fuarda en çok ziyaret edilen stantlardan biri oldu.

Korteks, TAÇ UV Resistant, Otomotiv İplikleri, DRY TOUCH®, Recycle ve pek çok fonksiyonel özellikli farklı tuşeli ipliklerini de Hometex Fuar’ında ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Temmuz 2022
İmsak 03:51
Güneş 05:35
Öğle 13:06
İkindi 16:57
Akşam 20:28
Yatsı 22:04