Antakya Lezzet Festivali başladı

GENEL 20.05.2022, 21:36
Antakya Lezzet Festivali başladı
Haber Videosu

HATAY (AA) - Hatay'ın kültürel ve yöresel lezzetlerinin tanıtılacağı ve 3 gün sürecek olan Antakya Lezzet Festivali başladı.

Hatay Valiliği himayelerinde Antakya Belediyesi, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası ve Hatay Turizm Gastronomi Derneği iş birliğiyle Vali Ürgen Parkı'nda gerçekleştirilen festivalde, yöreye özgü tatlı ve yemek çeşitleri vatandaşların beğenisine sunuldu.

Festivalde, geleneksel el sanatları ve hediyelik eşyaların bulunduğu stantlar da yer alıyor.

Festivalin açılışına, Hatay Valisi Rahmi Doğan, AK Parti Hatay milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Abdulkadir Özel, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Vali Doğan, açılışta yaptığı konuşmada, "Türk Mutfağı Haftası" kapsamında Hatay'ın farklı ilçelerinde çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi.

Gastronomi deyince akla Hatay'ın geldiğini belirten Doğan, şöyle devam etti:

"İnsanlar Hatay ile özdeşleşmiş yemekleri ve lezzetleri tatmak istiyorlar. Özellikle hafta sonlarında Türkiye'nin çeşitli illerinden ilimizi ziyarete gelen insanlar adeta sokaklarımızda turlar birbiriyle çakışır hale geldi. Otellerimizdeki doluluk oranı neredeyse yüzde 100'lere ulaştı. Bu tabii Hatay'ın lezzetlerinin biliniyor olmasından müteşekkir. Turizm Türkiye için çok önemli, Türkiye'nin ciddi bir gelir kaynağı. Bu sene Türkiye'nin tüm illerinde turizmi canlandırmak, yerli ve yabancı turizmi hareketlendirmek adına bakanlığımızla, valilikler, belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte koordineli bir şekilde çalışacağız. Emeği geçenlere teşekkür ederim."

Daha sonra Vali Doğan ve beraberindekiler stantları gezdi.
Kaynak: A.A
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 02 Temmuz 2022
İmsak 03:51
Güneş 05:35
Öğle 13:06
İkindi 16:57
Akşam 20:28
Yatsı 22:04