LOSEMILI COCUKLAR VAKFI (LOSEV), KURBAN BAYRAMI'NDA VEKALETLE KURBAN KESIMI YAPACAK.

Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV), Kurban Bayramı'nda vekaletle kurban kesimi yapacak.

 LOSEMILI COCUKLAR VAKFI (LOSEV), KURBAN BAYRAMI'NDA VEKALETLE KURBAN KESIMI YAPACAK.
banner764


LÖSEV, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın icazet ve kurban esasları doğrultusunda kurban bağışlarıyla binlerce lösemili ve kanserli çocuğu iyileştiriyor. 9 yıldır vekaletle kurban kesimi yapan LÖSEV, bu yıl bağış miktarlarını yurt içi 750 TL, yurt dışı için 255 Dolar veya 230 Euro olarak belirledi. İsteyen, LÖSEV'in hesabına bankalar, internet bankacılığı, elden, PTT şubelerinden, Alo LÖSEV hattı aracılığıyla bağış yapabilecek.

Lösemili çocukların tedavisine katkı amacıyla yürütülen kampanyaya ilişkin LÖSEV Antalya Şubesi'nden yapılan çağrıda, her kurbanın lösemili çocuklara can olacağı belirtildi. LÖSEV'e vekalet verilerek kurbanların dini usullere göre kesildiğinin belirtildiği açıklamada, "Dini vecibeler yerine getirilerek kurbanlar kesilirken, lösemili ve kanserli çocukların da hayatları kurtarılıyor. Çocuklar ve ailelerinin 12 ay boyunca taze et ve et ürünleriyle beslenmelerini sağlıyor. Bağışlarınız sayesinde, hastası olan fakir, fukara ve yoksun insanların et yemesini, hasta çocukların en iyi koşullarda tek kuruş harcamadan iyileşmesini ve hayat bulmalarını sağlayarak kurbanın gereğini yerine getiriyor" denildi.

Etlerin hemen tüketilemeyeceği için kesen kurumlara ödünç verilip daha sonra taze et ve et ürünü olarak geri alındığı da belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Böylece lösemi ve kanser hastalarımız yalnızca Kurban Bayramı'nda değil, tüm yıl boyunca taze et ürünleri ile besleneceklerdir. Et ve diğer gıdalardan zengin beslenen hastalarımızın vücut direnci yükselmekte, vücut savunmaları güçlenmektedir. Böylece hastalıkları kolayca yenerek iyileşmektedirler."
Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2016, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Vitamin Durağım Online Dalından Sebze Meyve Alışverişi
Enterdonat Limon 7 Kg Paket
Domates Kumluca Kg
Kumluca Domatesi
Finike Portakalı Kg
Finike Portakalı
Biber Dolmalık Kg
Dolmalık Biber
Vitamin Durağım Online Dalından Sebze Meyve Alışverişi