POKEMON GO ÇILGINLIĞI TÜRKİYE’Yİ DE SARDI

Dünyada 6 Temmuz’da piyasaya sürülen cep telefonu oyunu Pokemon Go çılgınlığı daha henüz resmi olarak yayınlanmasa da ülkemizde de tüm hızıyla sürüyor.

POKEMON GO ÇILGINLIĞI TÜRKİYE’Yİ DE SARDI
banner764
Dünyada 6 Temmuz’da piyasaya sürülen cep telefonu oyunu Pokemon Go çılgınlığı daha henüz resmi olarak yayınlanmasa da ülkemizde de tüm hızıyla sürüyor. Çıktığı andan itibaren en fazla indirilen oyun olan Pokemon Go sadece ABD'de 7,5 milyon kişi tarafından indirilmiş durumda. İlk olarak ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda'da piyasaya sürülen oyun henüz resmi olarak Türkiye’de olmasa da korsan olarak oyunu indirenler ülkemizde de sokaklara çıkarak Pokemon Go çılgınlığına katılıyorlar. Zenginleştirilmiş gerçeklik teknolojisi ile çalışan oyun cep telefonlarının kamerasını açarak çeşitli yerlere yerleştirilmiş Pokemonları yakalamayı amaçlıyor. Bu nedenle oyunu oynayanlar sokaklara çıkıp Pokemon avlamaya çalışıyorlar. 

Çılgınlık medyaya da yansıdı… 

Medya Takip Ajansı Interpress’in üç bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile dergiyi kapsayan araştırmasına göre, Pokemon Go çılgınlığı medyaya da yansırken, oyunun piyasaya çıktığı 6 Temmuz’dan bu yana yazılı basında Pokemon Go hakkında 352 haber çıktığı tespit edildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2016, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Vitamin Durağım Online Dalından Sebze Meyve Alışverişi
Enterdonat Limon 7 Kg Paket
Domates Kumluca Kg
Kumluca Domatesi
Finike Portakalı Kg
Finike Portakalı
Biber Dolmalık Kg
Dolmalık Biber
Vitamin Durağım Online Dalından Sebze Meyve Alışverişi