Tarım Bakanı 482 Ziraat Odası Başkanı ile video konferans

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ziraat Odaları Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Kumluca Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökce’nin de dahil olduğu 482 Ziraat Odası Başkanı, Tarım ve Orman Bakan Yardımcıları video konferans yöntemiyle bir araya geldi

Tarım Bakanı 482 Ziraat Odası Başkanı ile video konferans
banner764
banner603

Türkiye Ziraat Odaları Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, video konferans yöntemiyle yaptıkları görüşmeye Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ninde katılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başladı.

Türkiye hala bir tarım ülkesidir

Genel Başkan Şemsi Bayraktar, virüs salgını döneminde, çiftçinin ve tarımsal üretimin ne kadar önemli olduğu ortaya çıktığını, Türkiye’nin hala bir tarım ülkesi olduğunu vurguladı.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de hazır bulunduğu video konferansında Çiftçilerin ana sorunlarını dile getiren Genel Başkan bayraktar, bu video toplantısında, her bölgeden seçilen temsilcilerin de Tarım ve Orman Bakanımıza yöresel sorunları anlatma imkânı bulduğunu söyledi.

Sıcak çarpmasının da TARSİM kapsamına alınması için çalışılıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, konuşmasında, tarımsal desteklerde, TARSİM sigortası ile yaşanan sorunların çözüldüğünü,  fındık, buğday ve pancar gibi ünlerde destekleme alımlarına başlandığını, narenciye’de yaşanan sıcak çarpması afetinin de TARSİM Kapsamına alınması için başlattıkları çalışmaları anlattı.
Daha sonra 7 ayrı coğrafi bölgeden seçilen 7 Ziraat Odası Başkanı kendi bölgelerindeki sorunları Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye anlatma fırsatı buldu.

Kapalı devre sulama, elektrik desteği, kredi destekleri ve tapusuz arazi sorunları da konuşuldu  

Video Konferansta ayrıca kapalı devre sulama sistemine hızlı bir şekilde geçilmesi ve bu tür projelerin arttırtması,  çiftçiye elektrik giderleri için destek verilmesi, narenciyede ihracatın kısıtlanmaması ve önünün açılması, tarım yapılan ama tapusu olmayan veya davalık arazilerin de TARSİM kapsamına alınması için yapılacak çalışmalardan söz edildi. Son olarak ta tarımsal destekleme kredileri ile çiftçiye destek olunması konusu dile getirildi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Vitamin Durağım Online Dalından Sebze Meyve Alışverişi
Enterdonat Limon 7 Kg Paket
Domates Kumluca Kg
Kumluca Domatesi
Finike Portakalı Kg
Finike Portakalı
Biber Dolmalık Kg
Dolmalık Biber
Vitamin Durağım Online Dalından Sebze Meyve Alışverişi