Turizm Sektörü, Sağlık Bakanlığı Yönergelerini Uygulamaya Başladı

Sağlık Bakanlığı, turizmcilerin işletmelerinde misafir ağırlayabilmesi için bir takım önlemler almasını şart koşmuştu. Dezenfektan bu önlemlerin başında geliyor. Bakanlık, dezenfektan uygulamalarında özellikle biyosidal ruhsatlı olmasının altını çizdi.

Turizm Sektörü, Sağlık Bakanlığı Yönergelerini Uygulamaya Başladı
banner764

Hijyeni Sağlamak Kadar Korumak da Önemli

Misafirlerine daha güvenli bir deneyim yaşatmak isteyen işletmeler, Sağlık Bakanlığının yönergeleri çerçevesinde gerekli adımları attı. Bu doğrultuda otel genel mekanları, biyosidal içeren gümüş iyon ile dezenfekte edildi. Kleentech ile yapılan çalışma sonucunda otele gelecek turistlerin daha güvenli hijyen standartları cerecevesinde  tatillerini yapıp ülkelerine dönebilecekler. 

Bakanlık Genelgesini Ciddi Manada Ele Almalıyız

Sağlık Bakanlığının alınacak önlemler çerçevesinde turizm sektöründeki işletmelere yönelik yayınladığı genelgenin ciddi bir şekilde ele alınması gerektiğine vurgu yapan yetkililer, bunun bir zorunluluk değil, gereklilik olduğunun altını çizdi. Bakanlığın yayınlamış olduğu genelgeyi bir zorunluluk olarak görürsek, ciddiyetini kavrayabileceğimizi düşünmüyorum. Çizilen çerçeveye uymak, hem misafir hem de çalışanların sağlığı açısından oldukça önemli. Adımlarımızı da bu düşünce etrafında atmalıyız. Ancak bu şekilde sağlıklı ve güvenli bir tatil imkanı sunabiliriz. Turizmciler, her zaman konforlu ve güzel bir tatil vaadi sunar. Artık bu ifadelerin yanına ‘sağlıklı’ kelimesini de eklemek elzem hale geldi. Bu bağlamda sektör temsilcileri olarak sağlıkla ilgili  her detayı yeniden ele almamız gerekiyor, ifadelerini kullandılar. 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER