CHP'li Yıldız: "Bıçak, vatandaşın sırtına dayanmış durumda"

GÜNDEM 17.01.2022, 09:23
CHP'li Yıldız: "Bıçak, vatandaşın sırtına dayanmış durumda"
Haber Videosu

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, ilçe ziyaretleri gerçekleştirdi. Ziyaret ettiği ilçelerde pazarı da gezen CHP’li Yıldız, esnafı ve vatandaşı dinledi. Kemal ETLEÇ (DİDİM POSTASI)-  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, ilçeleri ziyaret etti. Gittiği ilçelerde pazarı da dolaşan CHP Milletvekili Yıldız, pazarcı esnafı ve vatandaşlarla sohbet etti. . Söke ve Çine’de çeşitli ziyaretler yapan CHP’li Yıldız, iki ilçede de pazarı gezdi. Pazar ziyaretleri sonrasında basın mensuplarına açıklamalar yapan CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, “Esnaf da tüketici de dertli durumda. Aydın bildiğiniz gibi tarım kenti olduğu için pazarları genelde ucuz olur. Buna rağmen tüketici de alım gücü yok” ifadelerini kullandı.

CHP’li Hüseyin Yıldız, "Geçtiğimiz hafta Didim pazarını gezmiştim. Gördüğüm manzara gerçekten çok acı. Aydın tarım kenti olmasına rağmen üreticinin girdi maliyetleri arttığı için çiftçi üretim yapmaktan çekiniyor. Ürününü pazarda satan esnaf, maliyetlere göre bir fiyat belirleyerek satış yapıyor. Eskiden 7 liraya mazot alan üretici şimdi 14 liraya alıyor. Haliyle maliyetler arttığı için satış fiyatı da artmış durumda.

Vatandaşın alım gücü gerçekten bitmiş halde. Pazarcılar, 'Biz önceden 3’er 2’şer kilo sebze satıyorduk, şimdi taneye düştü' diyor. Bu durum tüm Türkiye’de böyle. Asgari ücretle 4 kişilik bir aile, evi kira ise nasıl geçinecek? Elektrik ve doğalgaza gelen zamları biliyorsunuz. Emeklilik maaşının da asgari ücretin de bu koşullarda daha da artması gerekmektedir. Bıçak vatandaşın sırtına dayanmış durumda. Bugün insanlar geçinemiyor, mutlu değiller"dedi. 

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 17 Mayıs 2022
İmsak 04:05
Güneş 05:41
Öğle 12:59
İkindi 16:47
Akşam 20:06
Yatsı 21:36