Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk’u ziyaret edecek

GÜNDEM 16.01.2022, 13:58
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk’u ziyaret edecek
Haber Videosu

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın davetlisi olarak yarın Arnavutluk'u ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye tarafından Laç şehrinde inşa edilen deprem konutlarının teslim törenine ve TİKA'nın Tiran'da restore ettiği Ethem Bey Camisi'nin açılışına katılacak.ANKARA (İGFA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yılın ilk yurt dışı ziyaretini yarın Arnavutluk'a yapmaya hazırlanıyor.

İletişim Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, ikili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında fikir teatisinde bulunulacak olan görüşmelerde, stratejik ortaklık seviyesindeki Türkiye-Arnavutluk ilişkileri tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek, iş birliğinin derinleştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacağı bildirildi.

Arnavutluk'ta 2019'da meydana gelen deprem felaketinde evlerini kaybeden aileler için Türkiye tarafından Laç şehrinde inşa edilen konutların teslim töreni de ziyaret vesilesiyle yapılacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, Tiran'da TİKA tarafından restore edilen Ethem Bey Camisi'nin açılışını gerçekleştirip Arnavutluk Meclisi'ne hitap edecek.

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 17 Mayıs 2022
İmsak 04:05
Güneş 05:41
Öğle 12:59
İkindi 16:47
Akşam 20:06
Yatsı 21:36