Gaziantep Adliyesi'nde engellilere özel birim

GÜNDEM 16.01.2022, 16:06
Gaziantep Adliyesi'nde engellilere özel birim
Haber Videosu

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'nca adliye binasına gelen engelli, yaşlı ve hastaların işlemlerinin kolaylaştırılması için özel birim oluşturuldu.GAZİANTEP (İGFA) - Adalet Bakanlığınca, Yargı Reformu Stratejisi (YRS) doğrultusunda adalete erişimin güçlendirilmesi ve eşit biçimde sağlanması amacıyla gerçekleştirilen engelli dostu projelere bir yenisi de Gaziantep Adliyesi'nde hayata geçirildi.

Adalet Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan habere göre, Cumhuriyet Başsavcılığı, yaklaşık bir ay önce başlatılan uygulamayla, engelli, yaşlı ve hastalar için ekip kurdu. Vatandaşları adliye binasının girişinde karşılayan görevliler, işlemlerini takip ve hızlandırma konusunda yardımcı oldu.

Tekerlekli sandalye ile gelen Hatice Gökçek, icra davası nedeniyle adliyede olduğunu ve kendisiyle ilgilenen personel sayesinde yer aramakla vakit geçirmeden işlemlerini çok hızlı yaptığını belirterek, projeyi hayata geçirenlere ve personele teşekkür etti.

63 yaşındaki Fatma Beyaz da miras nedeniyle adliyeye geldiğini, personel sayesinde işlerini hızla gerçekleştirdiğini dile getirerek, "Emeği geçenlerden Allah razı olsun." dedi.

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 23 Mayıs 2022
İmsak 03:58
Güneş 05:37
Öğle 12:59
İkindi 16:49
Akşam 20:11
Yatsı 21:43