MESS, 300 gence bilişim istihdamı sağlayacak

GÜNDEM 17.05.2022, 14:06
MESS, 300 gence bilişim istihdamı sağlayacak
Haber Videosu

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iş birliğinde hayata geçirilen MEXT BİL-İşim Eğitim ve İstihdam Programı’nın tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.ANKARA (İGFA) - MESS, “MEXT BİL-İşim Eğitim ve İstihdam Programı” ile ilkleri bir araya getirdi.

Ülke ekonomisinin lider kuruluşlarından oluşan, 260 üyesiyle dolaylı olarak 1 milyondan fazla kişiye istihdam sağlayan Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS); dünyada ve Türkiye’de ilkleri, enleri ve tekleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda MESS, genç neslin geleceğin yetkinlikleriyle donatılarak, çalışma hayatına katılması ve ülkemizin küresel arenada rekabet gücünün artması amacıyla; MEXT BİL-İşim Eğitim ve İstihdam Programı’nı hayata geçiriyor. MESS’in kamu, özel sektör ve akademi iş birliği ile tasarladığı program; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin’in katılımıyla, iş birliği protokolü imza törenin gerçekleştirildiği toplantı ile kamuoyuna tanıtıldı.

Gençlerle birlikte sanayiyi geleceğe hazırlayacaklarını belirten MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, “Ülkemizi, yazılım dilleri ve teknolojilerinde lider konuma getirmeyi amaçlıyoruz. MESS olarak MEXT BİL-İşim Eğitim ve İstihdam Programı ile sektörün büyümesine katkı yapmayı hedefliyoruz" dedi. 300 gencimizi yazılım alanında eğiterek MESS üyesi şirketlerde iş gücüne katacaklarını belirten Akkol, "Programımızın Türkiye’nin en kapsamlı nitelikli bilişim uzmanı yetiştirme ve işe yerleştirme programı olmasını hedefliyoruz" dedi.

Programda; Amazon Web Services, Cisco, Microsoft ve IBM gibi dünyanın önde gelen teknoloji firmalarının programa özel hazırlanan eğitim modülleri yer alıyor.

Proje ile gençlerin, daha kariyerlerinin en başında, yeni çağın yetkinliklerini kazanması ve onların gelişimine katkı sağlanması hedefleniyor. 

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 06 Temmuz 2022
İmsak 03:54
Güneş 05:37
Öğle 13:07
İkindi 16:58
Akşam 20:27
Yatsı 22:03