Tam normalleşiyoruz derken yeni kapanma uyarısı

Kovid-19 ile mücadelede normalleşme adımları atılmasıyla birlikte devam eden ve tedirgin edici açıklama geldi. Aşının önemine dikkat çeken Prof. Dr. İsmail Cinel, 4. dalga uyarısında bulundu yeni kapanmalar konusunda ise uyardı.

GÜNDEM 03.06.2021, 10:42 03.06.2021, 11:56
Tam normalleşiyoruz derken yeni kapanma uyarısı

Ramazan ayı öncesi 60 binleri kadar yükselen vaka sayısı, tam kapanma süreciyle birlikte tekrardan iniş yaşandı. Ve bayram sonrası da normalleşme süreci başladı. 

Haziran ayı itibarıyla kademeli normalleşmeyle birlikte yeni adımlar atıldı ve kapsam daha çok genişletildi. Alınan kararlar başta esnaf ve vatandaşı sevindirirken, yaz dönemine girdiğimiz şu günlerde, önümüzdeki aylarda normalleşmenin daha kapsamlı olması bekleniyor. 

YENİ KAPANMA UYARISI

Atılan adımlar ve yapılan açıklamalarla birlikte normalleşmeyi beklerken, Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi ve Türk Yoğun Bakım Derneği Başkanı Prof. Dr. İsmail Cinel'den uyarı geldi. 

Prof. Dr. İsmail Cinel aşının önemine bir kez daha dikkat çekerken, yeni dalgaların olmaması için talebin daha çok artması gerektiğini söyledi. 

Yeni varyantlar konusunda uyarı yapan Prof. Dr. İsmail Cinel, Çin ve Amerika'da yeni kapanmaların olabileceğini ve bunun ülkemizde yaşanmaması için nüfusun yüzde 80'i aşılanması gerektiğini bir kez daha söyledi. 

"Bu işin şakası yok"  Prof. Dr. İsmail Cinel, hızlı bir aşılama olmaz ise 4. dalga ihtimali yüzde 90 olduğunu açıkladı.

Yorumlar (0)
iyi Gıda
21
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü