Ziyarette öğrenciler Organik Gübre Tesisini üretim aşamaları ve KumPati mamalarının üretim aşamaları hakkında bilgi aldılar. 
fa9e1c97-5913-4f5a-a1d4-738cc436eb9e
Birincilik Ödüllü Organik Gübre Tesisi

2020 yılında inşası başlayan Organik Gübre Tesisi ile bölgenin büyük sorunu olan sera atıkları boş alanlara, dere yataklarına veya doğaya gelişigüzel atılması önlenerek Organik Gübreye dönüştürülmekte, çiftçiler desteklenmekte, insan ve çevre sağlığı da korunmaktadır.
Akdeniz Belediyeler Birliği Birlik Olağan Meclis Toplantısında Kumluca Belediyesi Organik Gübre Tesisi Projesiyle Başkan Köleoğlu, Kategori iki çevre ve alt yapı projelerinde birincilik ödülünü aldı.
2488cd16-4c41-4a2b-bba8-a516e651cb98
Kompost teknolojisi ile mama üretiliyor

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, hayvan dostu bir belediyecilik anlayışını ortaya koyarak artan yemekleri israfının önüne geçmek ve barınaktaki ve sokaktaki hayvanlara mama ihtiyacını karşılamak amacıyla kompost teknolojisi ile mama üretilen KumPati Mama Üretim Tesisi projesini hayata geçirdi. 
Sosyal Belediyecilik faaliyetleriyle birçok kez takdir toplayan Kumluca Belediyesi’ne öğrencilerin ilgisi büyük 
Öğrenci Ayşe Şerkara ‘’Organik Gübre Tesisine sera atıklarının dönüştürülmesini görmeye geldik. Sera atıklarının yakılarak dünyaya ve çevreye zararlı bir şekilde salınmasından daha çok burada dönüştürülüp üreticilere verilmesi çok daha faydalı bir iş olmuş. Çalışmalarından dolayı Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederim’’ dedi.

1825 metre rakımlı Alacabel'e mevsimin ilk karı yağdı 1825 metre rakımlı Alacabel'e mevsimin ilk karı yağdı

420168fe-c153-43e6-b42e-a875a2263e8f
Öğrenci Ender Tepe ‘’Organik Gübre Tesisine Belediyemizin düzenlediği geziyle geldik. Burada çiftçilerimizin atık pasaflarıyla gübre yapılması çok güzel bir şey hem zararlı gazların oluşumu engelleniyor hem de çiftçimize ücretsiz olarak gübre sağlanıyor. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederiz’’ dedi. 
Öğrenci Metehan Ayaz ‘’Bugün Kumluca Belediye Başkanımızın davetiyle Mama Fabrikası’nı ziyarete geldik. Başkanımızın yaptığı bu çalışmalar çok gurur verici oldu. Hem atık yiyecekler değerleniyor hem de kedi ve köpeklerimiz aç kalmıyor. Hem hayvanlarımızın aç kalmaması hem de doğamız için geri dönüşüm konusunda çok faydalı bir çalışma olmuş. Belediye Başkanımız Mustafa Köleoğlu’na çok teşekkür ediyorum’’ dedi. 
Öğrenci Emine Kahraman ‘’Bugün Kumluca Mama Fabrikasına Belediyemizin daveti sonucu geldik. İnsanlık için de hayvanlarımız için de çok önemli bir çalışma olmuş. Mama Fabrikasını ziyaret ettiğimiz için oldukça mutlu olduk. Kumluca Belediye Başkanımıza ve projede emeği geçen herkese çok teşekkür ederim’’ dedi.