BAYKAL'DAN YANGIN BÖLGESİNE ZİYARET

Cumhuriyet Halk partisi (CHP) Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Kumluca'da meydana gelen yangın sonrası bölgeyi ziyaret etti.

 BAYKAL'DAN YANGIN BÖLGESİNE ZİYARET
banner764
Deniz Baykal, bir grup Partili ile birlikte ziyaret ettiği Erentepe ve Güzören Mahallelerinde yangında zarar gören vatandaşlarla sohbet etti. Baykal, "gördüğüm kadarıyla Benim Enerji bakanlığım döneminde o dönemin şartlarında getirebildiğimiz kadarıyla getirdiğimiz Elektrik hatları o şekliyle kalmış, Anlaşıldığı üzere bu yangın elektrik hatlarından meydana gelmiş, arkadaşlar ölçtüler direk arası ve tellerin arası olması gereken standartlarda değil tamamen ihmal edilmiş" dedi.
Antalya'nın tamamı turizmle ilişkili. ya turizmden ekmek yiyor, ya da esnaf turizmden kazananların alışveriş yaptığı yer oluyor, diyen Baykal "Zaten sorunlu olan Turizm sezonuna önce yangın sonrada Atatürk Hava alanında meydana gelen patlama ve terör olayları tuz biber oldu. Antalya'ya Kurşun mu döktürsek acaba?" diye konuştu.
Milletvekili Baykal,  acil olarak bu elektrik hatlarının yol kenarına alınmasının gerekli olduğunu ve ağaç yerine beton ve demir direklerle değiştirilmesinin zorunlu olduğunu ifade etti. 
Kumluca 
E. Şentürk

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2016, 22:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER