Kumluca Devlet Hastanesinde Cildiye Uzmanı Göreve Başladı

Antalya'nın Kumluca ilçesinde Bu hafta göreve başlayan Cildiye Uzmanı hasta kabulüne başladı.

KUMLUCA 28.09.2022, 10:10
Kumluca Devlet Hastanesinde Cildiye Uzmanı Göreve Başladı
Haber Videosu

Uzun süreden beri hem Kumluca ilçesinde hem de tüm Batı Antalya bölgesinde ciddi bir sorun haline gelen Cildiye Uzmanı sorunu Kumluca Devlet Hastenesinin girişimleri Antalya Sağlık Müdürlüğü’nün desteği ile çözüldü. Bu hafta göreve başlayan Cildiye Uzmanı hasta kabulüne başladı.

Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı Dr. Ali Türkay Tıp Fakültesini 2001 yılında Ankara Üniversitesinde tamamladı. 2007 yılında 19 Mayıs Üniversitesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra ikinci Uzmanlığını Bukovonian State Medical Üniversitesi-Ukrayna ve İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde 2020 yılında tamamlayarak Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı olarak uzmanlık eğitimini tamamladı. Dr. Ali Türkay daha önce Radyo Children Hospital (San Diego/ABD), Toronto Üniversitesi Sick Kids Hospital (Kanada) hastanelerinde gözlemci doktor olarak çalıştı. Çeşitli Devlet ve özel hastanelerde çalıştıktan sonra Kumluca Devlet Hastanesi’ne Niğde Bor Devlet Hastanesinde çalıştıktan sonra atandı.

Bu konuda açıklama yapan Kumluca Devlet Hastanesi Başhekim Uzm. Dr. Fatih Aladağ şunları söyledi; “Hem Hastanemizde hem de Batı Antalya bölgesinde son dönemde yaşanan Cildiye Uzmanı (Deri ve Zührevi Hastalıklar) eksikliği sorunu Bakanlığımız ve İl Sağlık Müdürlüğü’müzün destekleriyle çözüldü. Göreve başlayan Cildiye Uzmanı Dr. Ali Türkay hastanemizin hizmet alanını daha da genişlettiği için çok mutluyuz. Kendisi sadece Kumluca ilçesine değil tüm Batı Antalya bölgesinen hizmet sunacaktır. Bizlerde hekimlerimizi ve tüm sağlık çalışanlarımızın en iyi ortamda ve şartlarda hizmet etmeleri için gerekli çalışmaları yapmaya gayret edeceğiz. Kumluca halkı ile el ele daha mutlu ve sağlıklı günlere ulaşma dileğimiz en büyük mutluluğumuzdur.

Kaynak: Haber Merkezi
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 04 Aralık 2022
İmsak 06:22
Güneş 07:47
Öğle 12:52
İkindi 15:26
Akşam 17:48
Yatsı 19:08