SARIKAVAK'LILAR ÜLEŞİK DERESİNİN ISLAHINI İSTİYOR...

Sarıkavak Mahalle sakinleri dere ıslah çalışmasının devam etmesini istedi

KUMLUCA 01.11.2016, 11:18 04.11.2016, 11:23
SARIKAVAK'LILAR ÜLEŞİK DERESİNİN ISLAHINI İSTİYOR...

Sarıkavak Mahallesi sakinleri, mahallelerinde yapılan hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’ya teşekkür etti. Mahalle muhtarı Niyazi Karakaya ile birlikte Belediye Başkanını makamında ziyaret eden mahalle sakinleri, mahallelerinde devam eden dere ıslah çalışmasının devam etmesini istedi. 

Mahalle sakinleri adına konuşan Sarıkavak Mahallesi Muhtarı Niyazi Karakaya, geçen Haziran ayında meydana gelen orman yangınında mahallelerinin de büyük bir bölümünün etkilendiğini, bunun yanında mahallenin yollarında da bozuk olduğunu söyledi. 

Belediye tarafından mahalle yollarının büyük bölümünde asfalt çalışması yapıldığını ifade eden Karakaya, “Mahallemizin yollarında asfalt çalışması yapıldı. Bunun yanında Üleşik deresinin devamı mahallemiz içinden geçen derede ıslah çalışması yapılmasını istiyoruz. Özellikle orman yangını sonrası aşırı yağışlarda mahallemiz sel tehlikesi yaşayabilir. Ben mahallem adına yapılan çalışmalardan dolayı sizlere teşekkür ediyorum” dedi. 

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ihtiyaç duyulan her yere imkânlar dahlinde en iyi hizmet yapmaya çalıştıklarını, yapılan hizmetlerden insanların memnun kalmasının kendilerini de mutlu ettiğini söyledi. 

Sarıkavak Mahallesindeki yol çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Çetinkaya, “Dere ıslah çalışmaları bildiğiniz gibi Devlet Su İşleri tarafından yapılıyor. Şu anda bahsettiğiniz derenin devamında çalışma yapılıyor. Ancak dere güzergâhında mülkiyet sorunu var, eğer bu sorunlar çözülebilirse çalışmalar devam eder. Ben özellikle dere ıslahları konusunda DSİ Bölge Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. Bahsettiğiniz çalışmanın devamı konusunda da DSİ Bölge Müdürümüz ile gerekli görüşmeleri yapıyoruz” dedi.

 

Yorumlar (0)
32
açık
Günün Karikatürü Tümü