İSTANBUL (AA) - LG Electronics (LG) kablosuz ve dokunmatik tasarıma sahip kişisel ekran modelleri StanbyME ve StanbyME Go'yu Türkiye'de piyasaya sürdü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre LG, içerik izleme alışkanlıklarına hitap eden ürünlerinden StanbyME serisini satışa sundu. Seride şirketin yeni kişisel ekranı LG StanbyME ve taşınabilir LG StanbyME Go modelleri bulunuyor.

Kendi kendine ayakta durabilen dokunmatik ekranıyla LG StanbyME, yeni nesil kullanıcılara esneklik ve rahatlık sağlıyor. LG StanbyME, 20 santimetreye kadar yükseklik ayarına sahip modüler bir standın yanı sıra, yatay olarak 180, dikey olarak 130 dereceye kadar döndürülebilen 27 inç FHD IPS ekran özelliklerine sahip.

LG StanbyME kablosuz ekrana, tek şarjla üç saate kadar dayanabilen yerleşik pile sahip ve bu özellikler film izlemek, evde egzersiz yapmak, konferans görüşmeleri veya çevrim içi toplantılar için ideal bir ekran haline getiriyor.

Standın tabanında konumlandırılan beş gizli tekerlek sayesinde, kullanıcılar LG StanbyME’yi mutfak, bahçe, yatak odaları ve salonda kolaylıkla konumlandırabiliyor. Ayrıca LG StanbyME, dokunmatik ya da uzaktan kumanda seçeneği dahil olmak üzere sezgisel kontrol seçenekleri de barındırıyor.

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, Antalya Diplomasi Forumu'nda konuştu: TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, Antalya Diplomasi Forumu'nda konuştu:

Kullanıcılar, LG StanbyME'ye Android ve iOS cihazlarla veya Yakın Alan İletişimi (NFC) aracılığıyla bağlanabiliyor. AirPlay 2 destekli iOS cihazlara sahip kullanıcılar, içerikleri ekrana yansıtabiliyor.

Saf bej dokulu kumaşla kaplanmış bir arka kapağa sahip olan LG StanbyME, kullanılmadığı zamanlarda sanat eserleri, resimler veya takvim ve saat gibi işlevsel bir arayüz görüntüleyerek dekoratif amaçlı kullanım sağlıyor.

- LG StanbyME Go taşınabilir ekran deneyimi sunuyor

LG StanbyME Go, 20 W dört kanallı hoparlör sistemine sahip. Bu sayede ürün, iç veya dış mekanda kullanılabiliyor. Taşıma çantası ve dahili pili sayesinde harici elektrik prizine bağlanmadan 3 saate kadar kullanım sağlıyor.

Kullanıcılar, ekranı eğebiliyor, yataydan dikeye ve geriye doğru 90 derece döndürebiliyor, yüksekliğini 18 santimetreye kadar ayarlayabiliyor veya masa moduna geçirebiliyor. Masa moduna ayarlandığında, LG StanbyME Go'nun ekranı kasanın alt kısmında düz bir şekilde uzanarak kullanıcıların satranç gibi dijital masa oyunları oynamasına veya nostaljik bir dinleme deneyimi için sanal plak çalar modunu açmasına olanak tanıyor.

LG StanbyME Go'nun yerleşik hoparlörleri ses çıkışını ekranın ön kısmına otomatik olarak optimize ediyor. Ürün, Dolby'nin video ve ses teknolojileri, Dolby Vision ve Dolby Atmos desteğiyle geliyor. Ürün, ses tanıma özelliği, uygulama başlatmayı, sesi ayarlamayı ve içerikleri oynatmayı kolaylaştırıyor.

ABD askeri standardına (MIL-STD-810G) uygun olarak 11 testi başarıyla geçen LG StanbyME yüksek dayanaklılık sunuyor.

Kaynak: aa