Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Malatya Muhtarlar Derneği Başkanı Şahin Demirci ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret ederek bir süre görüştü.MALATYA (İGFA)- Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan tarafından gerçekleşen ziyaret sırasında bir konuşma gerçekleştiren Malatya Muhtarlar Derneği Başkanı Şahin Muhtar, “Malatya Muhtarlar Derneği olarak istişare toplantısı için bir araya geldik. Şehrimizle ve mahallelerimizle ilgili ortak kararlar aldık. Mahallelerimizde cenazelerimiz oluyor. Havalar soğuk. Bu konuda muhtar arkadaşlarımız mustaripler. Malum pandemi var ama sinema salonlarımız, statlarımız, eğlence merkezlerimiz açık ama cenazelerde çadır kuramıyoruz. Tekrardan cenazelerde çadırlarımızın kurulmasını istiyoruz. Kar yağışından dolayı ilçe mahallelerimizde ekipler muhtar arkadaşlarımızla birlikte çalışıyor. Bizler Büyükşehir Belediye Başkanımızın yol arkadaşlarıyız. Derneğimizi üç ay önce 13 muhtar arkadaşımızla kurduk ve şu anda 41 muhtar arkadaşımız derneğimizde bizlerle birlikte. Ailemiz her geçen gün büyüyor. Şehrimiz hepimizin şehri. İnşallah önümüzdeki günlerde ilçelerimizi gezeceğiz ve Büyükşehir Belediyemizin yaptığı çalışmaları anlatacağız ve Büyükşehir Belediye Başkanımızla yol arkadaşı olduğumuzu söyleyeceğiz. Eksik gördüğümüz yerlerde başkanımızla eksiklikleri paylaşacağız. Şehrimize katkı sunmak için başkanımızla birlikteyiz” dedi.

Muhtarlarla birlikte olmaktan dolayı büyük onur duyduğunu ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya’nın hepimizin şehri olduğunu, şehirde bir sıkıntı olduğu zaman bütün şehrin bundan olumlu veya olumsuz bir şekilde etkilendiğini söyledi.

Başkan Gürkan, “Şehrimiz için kültürel, sosyal, sportif ve hizmetler anlamında el ele vereceğiz ve şehrimizi mazisine layık istikbale hazırlayacağız. Muhtarlarımız seçilme noktasında en değerli seçilenlerdir. Hiçbir kimlik, hiçbir amblem, hiçbir siyasi partinin altında kalmadan sadece kendi ismiyle muhtarlarımız seçiliyor" ifadelerini kullandı.