Arçelik'ten Milli Takım'a destek klibi Arçelik'ten Milli Takım'a destek klibi

İSTANBUL (AA) - Medipol Sağlık Grubu'nun "Çocuk Göz ve Miyopi Merkezi" Medipol Mega Üniversite Hastanesi bünyesinde açıldı.

Hastaneden yapılan açıklamaya göre, Çocuk Göz ve Miyopi Merkezi merkezi yenidoğandan ergenliğe kadar çocukluk dönemi göz hastalıklarının tanısı ve tedavisi için büyük önem taşıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Medipol Mega Üniversite Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Sevil Karaman, dünya çapında giderek artan bir sorun olan miyopinin özellikle çocuklarda, gençlerde ve hatta erişkinlerde belirgin bir artış gösterdiğine dikkati çekti.

Çocukların gözlerini sık sık ovma, baş ağrısı veya göz yorgunluğu gibi belirtiler gösterdiklerinde miyopi riskine karşı ailelerin dikkatli olması gerektiğini vurgulayan Karaman, Türkiye'de açılan ilk Çocuk Göz ve Miyopi Merkezi olarak, çocukların göz sağlığına özel bir ilgiyle yaklaştıklarını aktardı.

Karaman, "Erken teşhis ve tedavi, özellikle miyopi gibi yaygın ve hızlı seyreden göz problemlerinde büyük önem taşıyor. Merkezimizde, çocuklara özel cihazlar ile en doğru ve etkili tedavi yöntemlerini sunuyoruz. Miyopi tedavisinde düzenli kontroller ve erken müdahaleler, çocuklarınızın gelecekteki görme sağlığını korumak için kritik öneme sahiptir.

Çocukların göz sağlığına odaklanan bu merkez, ailelerin doğumdan itibaren güvenle başvurabileceği bir sağlık hizmeti sunuyor. Çocuklarınızın göz sağlığı için düzenli kontrolleri ihmal etmeyiniz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: aa