Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Bursa İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğinde uygulamaya konulan “Öğretmenim Elimi Tut!” projesi tanıtım programı Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.BURSA (İGFA) - Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün 'Öğretmenin Elimi Tut' projesini tanıtımını gerçekleştirdi.

Proje tanıtımına İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Salih Metin, İstanbul İl MEM Şube Müdürü Gülşen Özer, Bursa İl MEM Şube Müdürü Mahmut Karakaya İl/İlçe MEM yöneticileri, İstanbul İl MEM ekibi, Kamu Hastaneleri Birliği yöneticileri, hastane sınıflarında görevli öğretmenler, İlimizdeki sağlık MTAL okullarından öğrenciler ve yöneticiler katıldı.

Projenin, hem öğrencileri hem de öğretmenleri oldukça verimli ve etkili kılan bir proje olduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür; İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğünün hayata geçirdiği bu proje gerçekten çok anlamlı ve çok etkili olduğuna dikkati çekerek, "En önemli özelliği özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklarımıza bu alanda faydalı bir hizmet sunmaya çalışmak olan bu proje, iki ilin karşılıklı bilgi paylaşımı içerisinde yürütülmesi ve kardeşliğin en üst düzeye çıkartması noktasında da çok büyük anlam taşıyor. Birinin elinden tutulması ve ona onun elinden tutmanın ne kadar kıymetli olduğunu gösteriyor olmak hem öğretmenliğin hem de insanlığın en önemli göstergelerinden biridir" diye konuştu.
 
Müdür Gür, Sağlık Müdürlüğü'nün iştirakiyle imzalanan protokolelle daha fazla hastane ile iş birliği yaparak çok daha fazla çocuğa dokunmak için ellerinden geleni yapmaya gayret edeceklerini söyledi. 
 
Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Salih Metin ise, 8 bin yatakla hizmet verdiğimiz ilimizde çocuk hastalarımıza ayrılan 800 yatağımızla yılda 4 bin çocuğumuza şifa olmaya çalıştıklarına dikkati çekerek, "Projede ilk yolculuğumuza birlikte başladığımız Bursa İl MEM Şube Müdürü Mahmut Karakaya ile Bursa İl MEM Ar-Ge Görevlisi Pervin Hazar’a bize ev sahipliği yapan Uludağ Üniversitesine ve projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Öğretmenim Elimi Tut!” projesinin çok etkileyici bir proje olduğunu ifade eden Bursa İl MEM Şube Müdürü Mahmut Karakaya ise, ilk kez İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen projeyi biz de Bursa’da hayata geçirdiklerini anımsatarak,  projede katkı sunanlara teşekkür etti. 

Bursa’da Dörtçelik Çocuk Hastanesi, Dr.Ayten Bozkaya Spastik Çocuklar Hastanesi, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastenesi olmak üzere 4 kamu hastanesinde hastane sınıfının bulunduğu kaydedildi.