Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Antalya’nın Kumluca ilçesinde Cumhuriyet Meydanında vatandaşlara hitap etti.
Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Türkiye’de bir seçim yapıldığını ve bu seçimin ilk turunda hiçbir adayın yüzde 50 artı bir çoğunluğu sağlayamadığı için, 28 Mayıs’ta ülke olarak ikinci tur seçimin yapılacağını söyledi. 
Seçimlerin ikinci tura kalmasının sebebinin ülkeyi beş yıldır yöneten Cumhurbaşkanının bir beş yul daha ülkeyi yönetmek istemesinin olduğunu ifade eden Özel, “Ancak millet buna dur diyerek, ona verilen oydan daha fazlasını diğer adaylara verdi. Böyle olunca oyların 50 artı birini alamadı ve seim ikinci tura kaldı. Anayasa gereğince en çok oyu alan iki aday yarışacak ve millet iki adaydan birinden tarafa tercihini koyacak ve millet referandum niteliğinde olan bu seçimde iki adaydan hangisinin seçileceğine karar verecek. Milletvekili seçimi yapıldı, milletvekillerimiz seçildi. Ama meclis toplanamıyor. Neden çünkü Cumhur ittifakının ortağı Hüdapar var, yemin metnine itiraz ediyor bundan dolayı geciktiriyorlar. Bizim Millet ittifakımızda altı parti var, ama Cumhur ittifakında bir tarafta MHP, bir tarafta Büyük Birlik Partisi, Yeniden Refah Partisi, bir tarafta rahmetli Ecevit’in kemiklerini sızlatan beyaz güvercini. Eee birde ortada Hüdapar var, hiç ondan bahsetmiyorlar. İşte bu Pazar seçimde halkımız kimin Cumhurbaşkanı olacağına, kimin halkın, milletin derdine derman olacağına, kimin bu ülkeyi yöneteceğine karar verecek.” Dedi. 
Seçimlerde halkın bir başka şeye daha karar vereceğini belirten özel, seçim sürecinde millet ittifakına yönelik türlü iftiraların atıldığını, bunların hepsinin yalan olduğunu, bunları her şeyiyle ispat etmelerine rağmen hala iftiraların devam ettiğini ileri sürdü. 
Özel sözlerini şöyle sürdürdü:
“Şimdi bu hafta seçimlerde halkımız kim kimin Cumhurbaşkanı olacağını belirleyecek. Kim Cumhurbaşkanı olur derseniz, sahtekardan Cumhurbaşkanı olmaz. Ayrıca burası çok heyecanlı, bir tane daha video vardı. Orada Kemal bey zoom toplantısında teröristlerle konuşacakmış, biz seçimi kazanırsak Abdullah Öcalan serbest kalacak diyecekmiş. Videoyu sipariş verdiler ya başladılar konuşmaya son haftayı bekleyin, videoya çıkacak Kılıçdaroğlu Apo'yu serbest bırakacak diyecek videoyu yapamadan yakalandılar ama her yerde Kılıçdaroğlu gelirse Abdulşlah Öcalan serbest kalacak dediler. Bak şimdi Abdullah Öcalan'ı serbest bırakacak olanın Allah bin kere belasını versin.” Dedi. 
Son olarak, Dışişleri Bakanı tarafından kirli seçim propagandası yürütüldüğünü iddia eden Özel,  “Kılıçdaroğlu kazanırsa Rusya ile domates ihracatı sona erecek, turist gelmeyecek diyor. Hiç endişeniz olmasın, sosyal demokrat bir yönetim olursa, kültürünüz iyi olur, sanatınız iyi olur, sosyal ilişkileriniz iyi olur. Buna kimse inanmasın, Kumlucalı çiftçilerimiz hiç inanmaz.” Dedi.