İSTANBUL (AA) - Ray Sigorta, yılın ilk 2 ayında prim üretimini rekor seviyede artırdı.

Çilek Mobilya "Black Genç Odası Koleksiyonu"nu zenginleştirdi Çilek Mobilya "Black Genç Odası Koleksiyonu"nu zenginleştirdi

Şirketten yapılan açıklamaya göre, sürdürülebilir kârlılık hedefiyle iş stratejilerini yeniden belirleyen Ray Sigorta, "oto" dışı branşlarda yüzde 210 gibi rekor seviyede büyüme oranıyla ilk 10 sigorta şirketi arasında en yüksek artışı kaydederken, "hayat" dışında ise yüzde 138’lik prim artışı sağladı.

Sigorta sektörü "trafik" hariç toplam prim üretiminde yüzde 180'lik büyüme ile 8. sırada yer alan şirket, bu alanda şubat sonu itibarıyla pazar payını da yaklaşık 1 puan yükseltmeyi başardı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, sürdürülebilir karlılık ve sağlıklı büyüme hedefiyle iş stratejilerini yeniden yapılandırdıklarını belirterek, 2023 sonuçlarına yansıyan yüksek performansın bu yılın ilk 2 ayında da kendisini gösterdiğini kaydetti.

Sürdürülebilir karlılığı gözeterek özellikle büyümek istedikleri alanlardan biri olan "motor" dışı branşta iyi bir büyüme rakamına imza attıklarını aktaran Erdoğan, "Sektörümüzün en büyük 10 şirketi arasında bir rekor anlamına gelen yüzde 210'luk prim artışına paralel olacak şekilde 'trafik' dışı branşlarda elde ettiğimiz yüzde 180, 'hayat' dışı branşlarda ise yüzde 138'lik büyüme rakamları kararlılığımızın bir göstergesi." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, yıl boyunca çalışmalarını sürdürmeyi ve prim üretim sıralamasında daha yukarılarda yer almayı hedeflediklerini belirterek, "Müşterilerimiz, iş ortaklarımız ve çalışanlarımız için en iyi sigorta şirketi olarak hayat dışı branşlarda ilk 6 şirket içinde yer almak adına kararlı ve emin adımlarla ilerliyoruz. Şubat sonu verilerimiz, doğru istikamette olduğumuzu kanıtlıyor. Bu yolda bizimle birlikte yürüyen tüm iş ortaklarımızı da teşekkürlerimizi sunuyorum." açıklamasında bulundu.