Babacan'dan barınma sorununa tepki

SİYASET 16.01.2022, 14:20
Babacan'dan barınma sorununa tepki
Haber Videosu

İstanbul Eyüpsultan'da vatandaşlarla bir araya gelen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, kiraların yüksekliğine dikkati çekerek, "Çocuklar iyi üniversiteleri kazanıyor ama aileleri kaydettiremiyor" dedi.İSTANBUL (İGFA) - DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İstanbul Eyüpsultan’da vatandaşlarla bir araya geldi. Vatandaşlar, sokakta kendileriyle sohbet eden Babacan’a yüksek kira fiyatlarından yakındı.

Babacan, “Anne baba çocuğunu okumaya gönderiyor. Emekli nasıl ödeyecek kirasını?” diye soran vatandaşlara, "Çocuklar iyi üniversiteleri kazanıyor ama aileleri kaydettiremiyor" dedi.

Kiralar çok arttığına dikkati çeken Babacan, "Bu yılki kira artışı daha önce hiç olmamıştı. Bu kadar olmamıştı. Öğrencilerin en önemli ihtiyacı; bir, gıda. Gıda fiyatları aldı başını gitti. İki, kira. Fiyatlar aldı başını gitti. Üniversiteyi kazanan çocuğunu gönderemeyen çok aile var. Çocuklar iyi üniversiteleri kazanıyor ama aileler kaydettiremiyorlar. Çok yazık. Hükûmet, ekonominin kontrolünü elinden kaçırdı. Biz onun için yola çıktık. İyi bir alternatif hazırlamamız, şimdiden çalışmamız gerekiyor. Çünkü gidişat kötü" diye konuştu.

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 19 Mayıs 2022
İmsak 04:03
Güneş 05:40
Öğle 12:59
İkindi 16:48
Akşam 20:08
Yatsı 21:38