"Uyuma Türkiye'm! Elimizde bir vatan birde vatan evladı kaldı!"

SİYASET 11.05.2022, 17:56
"Uyuma Türkiye'm! Elimizde bir vatan birde vatan evladı kaldı!"
Haber Videosu

Türkiye için yükseliş vakti sloganı ile iktidara yürüyüşlerini başlatan Yükseliş Parti Genel Merkez yöneticileri Bursa'da STK, muhtarlar ve esnafla buluştu.BURSA İGFA- Başkanı Ömer Rasih Solak ve yöneticileriyle buluşan Genel Başkan Nail Çakır, Teşkilattan Sorumlu Enver Ün, Genel Başkan Yardımcısı Besim Aşık, Genel Sekreter Ayşenur Sevim, Bileşimden Sorumlu Erkan Şentürk, Gençlik Politikaları Orhan Şahin, Sosyal Politikalar Dilek Köksal, Genel Başkan Yardımcısı Celâl Amasya ile partililer buluşarak Bursa'da bir dizi temasta bulundu.

Genel Başkan Nail Çakır; "Türkiye de 130 parti var, diyorlarki "Neden parti kurdunuz?" Ülkede bu kadar parti olmasına rağmen hangi biri sizi karşınıza alıp dinledi? Biz sizi sizin adresinizde sizi dinlemeye kucaklamaya geldik. Ekonomik çıkmazda olan vatandaşımızın sessiz çığlığını duyduk. Her aile babası "sabah kalktığında evladının karnını nasıl doyurucağını düşünüyor, anne akşam hanesinin karnını nasıl doyurmabilirim" derdine tarımsal üretimle son vereceğiz. Bu iktidar kesintisiz 20 yıllık ömründe hatırlayın sadece ülkeye kazandırdığı tesislerin temelini atarken bitirip hizmete girerken toplu açılışını yaparlardı. Şimdi tesisleri ülkede 85 milyonunun bakmakla yükümlü kıldıkları Suriyeliler için yapıyorlar. Bizlerin kamuoyunda 5 li müteahhit birliği olarak bildiği Türkiye'nin kaynaklarını sadece onlara tahsis ettiği gerçeğini unutmamak gerekliliğini tekrar hatırlatmak zorundayız. Köprüden önce son çıkıştayız. Hükümet'in kırmızı çizgisi yok.

Hükümet kazanmak için yapamayacağı hiçbir şey yok. Nail Çakır olarak tek bir şahıs olarak yapabileceğim birşey yok ama tek başıma ülke gençliğini ülke kadınlarını kısaca insanımızın kapıldığı ümitsizliğe son verebilirim. Araplar bizim kardeşimiz değilmiydi. Dün Araplar toplandı ve Suriye'de PYD'ye maddi destek için tam katkı adına bir adım atıldı, bizim milliyetçi Hükümet ne yaptı biliyormusunuz, uyudu uyudu. Türk Savunma Sanayi'ye gösterilen hassasiyeti tüm üretim alanlarına uygulayacağız. 15 Temmuz da meydanlara çıkanlar vatansever necip milletimizdi. Türk Milleti olarak çok geniş bir coğrafyaya 500 milyona yakın nüfusa sahibiz. Uyumayacağız. Vatanın her santimetre karesine sahip çıkacağız. Türkiye'yi BOP'un oyuncağı yapmayacağız. Batının kuklası olmaktan çıkaracağız. Artık algılar yönetilerek ülkenin direksiyona iktidar geçemeyecek. 2023 Türkiye'nin kaderini belirleyecek çok önemli bir dönemeç. Halk Bankası davası ülkeye kurulan bir tuzak. Halk Bankası davası ile Musul ve Kerkük petrol gelirleri devşirildi. Her konuda tam bağımsız olmak istiyorsak Yükseliş kadrolarını iktidar yapın!" Dedi

Kaynak: igfa
Yorumlar (0)
Namaz Vakti 16 Mayıs 2022
İmsak 04:06
Güneş 05:42
Öğle 12:59
İkindi 16:47
Akşam 20:05
Yatsı 21:35