15’inci Geleneksel Hergeleci İbrahim Kartepe Güreşleri Başladı

15’inci Geleneksel Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri, Kartepe’de bulunan Hergeleci İbrahim Er meydanında başladı. 

SPOR 17.07.2021, 11:38
15’inci Geleneksel Hergeleci İbrahim Kartepe Güreşleri Başladı

Kartepe Belediyesi’nce ata sporumuz olan yağlı güreşleri desteklemek amacıyla geleneksel olarak düzenlediği 15’inci Geleneksel Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri Sarımeşe’deki Hergeleci İbrahim Er Meydanı’nda başladı. 

Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nden sonrasındaki ilk güreş organizasyonu olan Geleneksel Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşlerinde 33'ü başpehlivan 400’ü aşkın güreşçi katılarak er meydanında kol bağlayacaklar. 

13 kategoride gerçekleştirilen güreşlerde birbirinden iddialı güreşçiler kıran kırana mücadele ediyor.

Kartepe

Kartepe ilçesi, İzmit Samanlı Dağları'nın ve Kocaeli Platosu yüksekliklerinin arasında kalır. Maşukiye; Samanlı Dağı etekleri ile Sapanca Gölü'nün güney batı kıyısı arasında; doğası, yeşili, pınarı, vadisi, şelaleri, dereleri, meyve bahçeleri ile ünlü şirin bir tatil bölgesidir. Maşukiye, ana güzergahlara çok yakın, ulaşımın da çok rahat olması nedeniyle bölgede doğa turizminin gelişmesinde öncü rol oynamaktadır. Marmara Bölgesi'nin Uludağ'dan sonra en çok ziyaretçi çeken kış turizm merkezi olan Kartepe ilçesi, kış turizminin yanı sıra çevresindeki yaylaları, kanyoları ve Maşukiye'deki şifalı suyu ile adeta bir cenneti andırmaktadır. 2004 yılından buyana Kartepe'nin Sarımeşe semtinde Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri düzenlenmektedir.  

Kaynak: Haber Merkezi
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Karikatürü Tümü