Helikopterle uçma hayali gerçek oldu

Kalbinde kitle bulunan ve Ağustos ayı içerisinde ameliyatı gerçekleştirilecek olan 8 yaşındaki Ali Güler’in 16 yaşındaki ağabeyi tarafından CİMER’e yapılan ve Manisa Valiliği'ne yönlendirilen başvuru üzerine, Ali’nin helikopterle uçma hayali gerçek oldu.

Sürmanşet 19.07.2021, 15:49
Helikopterle uçma hayali gerçek oldu

MANİSA (İGFA) - 8 yaşındaki Ali’nin doktorlarından helikopter ile uçuşunda sakınca bulunmadığına dair alınan rapor sonrasında Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, minik Ali’nin helikoptere binme hayalinin gerçekleştirilmesini istedi. 16 yaşındaki ağabeyi kardeşinin uçma hayalini gerçekleştirmek için CİMER’e talep oluşturdu.

Manisa Valiliği'ne yönlendiren talep sonrasında Vali Yaşar Karadeniz, doktorlarından sağlık yönünden sakınca olmadığına dair rapor alınan Ali Güler’in bu isteğinin gerçekleştirilmesi yönünde talimat verdi.8 yaşındaki Ali Güler ve annesi Hatice Güler, Manisa İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan havadan denetim faaliyetinde askeri personelle birlikte helikoptere bindirilerek, en büyük isteği helikopterle uçmak olan Ali’nin hayali gerçekleştirildi.

Uçuş sonrasında Manisa İl Jandarma Komutanlığı'nda bir süre misafir edilen Ali Güler ve ailesi, hayalinin gerçekleştirilmesinde emeği geçen, Cumhurbaşkanlığı'na, Manisa Valiliği'ne ve İl Jandarma Komutanlığı'na teşekkür etti.

Yorumlar (0)
34
açık
Günün Karikatürü Tümü